Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.11.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.11.2018 15:41
ABONE OL

Şehit 'ın eşi A Haber'e konuştu

'ı şehit eden teröristin öldürülmesi haberini şehidin eşi büyük bir mutlulukla karşıladı. Kulaksız gelen haberin ardından "Bugünü bekliyordum. Teröristin ölümü bizim bayramımız oldu" dedi.

'lı teröristler tarafından otomobillerinde uğradıkları silahlı saldırıda şehit olan Muş Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı 'ın aynı saldırıda yaralanan iki çocuk annesi eşi , eşini şehit eden '' kod adlı Muhammed Kaya'nın etkisiz hale getirilmesi üzerine konuştu.

"KANININ YERDE KALMAYACAĞINI BİLİYORDUM"
Şehit eşi Sibel Kulaksız, "Şehidimiz cennette ama onun kanının yerde kalmayacağını da biliyordum. Teröristin ölüm haberiyle içime su serpildi. Şükürler olsun bugünü gösterene. Teröristin ölümü bizim bayramımız oldu." diye konuştu.

"YÜZÜNÜ HATIRLIYORUM"
Aynı saldırıda kendisinin de yaralandığını söyleyen şehit eşi, "Teröristin yüzünü gördüm. Ben orada kendime söz verdim. Devletim de bana söz verdi. O kaçtı, biz kovaladık. Çok şükür al bayrağımız yukarıda, biz de dimdik ayaktayız. Eşim şehit olduktan sonra cüzdanında bir not bulmuştum. Katilini daha önce terörist olarak arıyordu, onu bulmak için uğraşıyordu. Eşime pusu kurmuşlardı. Bizi vurduklarında o teröristi gördüm. Her şeyini hatırlıyorum ve gözümün önünden 3 yıl gitmedi. Ben bu anı bekliyordum. Ben çocuklarımla birlikte dimdik durdum. Devletim de verdiği sözü tuttu." ifadelerini kullandı.

"ŞEHİTLER ÖLMEZ"
Eşine herkesin 'pamuk' ve 'baba' dediklerini kaydeden Sibel Kulaksız, şunları söyledi:
"Onu çok özledim. Her yerde onun anıları var. Son taktığı şapkasını, eşyalarını, hepsi evde duruyor. O bizim hep yanımızda evde hiçbir şeyi değiştirmedik. Kokusu anıları eşyaları duruyor. O bizim kalbimizde yaşıyor. Zaten şehitler ölmez vatan bölünmez. Bunu herkes bilsin. Ben devletime güvendim sabrettim ve mükafatı gördüm."

Kulaksız, evine gelenleri Türk bayrağı ile karşılarken, bina girişine de Türk bayrağı astı.