Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.07.2018 12:14
  • Son Güncelleme: 30.07.2018 12:43

Son dakika: 'den 'na "" göndermesi

Kurultay tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan , "Genel Başkan olacağım, koltuğa yapışıp kalmayacağım. seçilemezsem 'yi kurultaya götüreceğim." diyerek CHP lideri 'na göndermede bulundu.

Bay Kemal'e koltuk göndermesi

Notere sunduğu dilekçenin detaylarını paylaşıp kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan , Lideri Kemal 'na meydan okudu.

"KOLTUĞA YAPIŞMAYACAĞIM"

"Koltuğa yapışmayacağımı, seçilemezsem 45 gün içinde olağanüstü kurultaya gideceğimize dair notere taahhütname verdim" diyen İnce, "51 günde yüzde 31 oy aldık. Bunu 500 günde yapmak lazım, daha uzun bir sürede yapmak lazım, örgütü hazırlamak lazım" şeklinde konuştu.

İnce'nin açıklamalarından satırbaşları;

"51 gün yeterli bir süre değil. Daha uzun bir sürede yapmak lazım, örgütü hazırlamak lazım. Kendinin hazırlanması lazım insanın. Ve önümüzdeki dönemde genel başkan olursam üyelerin önüne sandık koyacağımı, STK'ların oy kullanacağını, baroların, odaların, başka siyasi partilerin üyelerinin oy kullanacağı bir ön seçimle cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi; burada kendim de aday adayı olacağım.

"KOLTUK DERDİNDE DEĞİLİM"

Ama seçimi kazanmazsam partiyi hemen olağanüstü kurultaya götüreceğimi taahhüt ettim. Yani derdinde değilim, Türkiye derdindeyim. 'Seçime 50 gün kalınca gel adayımız ol' deyince olmuyor bu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.