Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.07.2018 22:41
  • Son Güncelleme: 23.07.2018 22:52

Batı'nın şişirdiği balonu erken patladı

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası Türk siyasetinde etki alanı daralan Batı, siyasette alternatif çözüm arayışlarını hızlandırmıştı. Küresel sermayenin sözcülüğünü üstlenmiş, düşmanı yayınlarıyla bilinen pek çok dergi ve nde yapılan Akşener güzellemeleri ise, bu alternatiflerden birinin olduğunu kanıtlar nitelikte olmuştu. Fakat Batı'nın var gücüyle şişirdiği Meral balonu, 24 Haziran'da sandığa toslayarak ellerinde patladıSeçimlerdeki hezimet ve hayal kırıklığının ardından artan baskılarla istifa kararı alan Meral Akşener, partisinin aldığı olağanüstü kongre kararına yönelik "aday olmayacağım" dedi.

Gerek FETÖ, gerekse Türkiye ve Erdoğan düşmanı çevrelerce desteklenen Akşener projesi böylelikle sandığa toslayarak erken bitmiş oldu.

Akşener'in bırakma kararıyla; 24 Haziran seçimleri öncesi Batı'nın var gücüyle parlattığı, öve öve bitiremediği balon ellerinde patladı.

Sırf Erdoğan'ın devrilmesini amaç edinen Batı medyası, Akşener'i yere göğe sığdıramamış, sözde kahramanlıklarını manşet üstüne manşet yaparak parlatmaya çalışmışlardı.

İşte Batı'nın erken patlayan balonu Meral Akşener'i öve öve bitiremedikleri o manşetler...

'AKŞENER İLE TANIŞIN'

Batı medyası, en heyecanlı manşetlerini, 16 Nisan referandumu öncesinde attı.

3 Nisan tarihinde "Meral Akşener: Türk Cumhurbaşkanının kapısındaki Asena" başlığıyla çıkan MiddleEastEye, Akşener liderliğindeki cephenin "geleceğin merkez sağı" olduğunu iddia etti.

10 Nisan 2017 tarihli "Dişi Kurdun Günleri" başlıklı Alman SüdDeustche Zeitung haberinde ise Akşener'in temsil ettiği grup "Artık ılımlı, MHP'nin standartlarına göre Akşener zaten hep ılımlıydı."

Aynı gün, Avrupa'daki önemli düşünce merkezlerinden biri olan POLITICO.EU ise şöyle diyor: "Muhalif ultra-milliyetçiler Erdoğan'ı yerinden edebilir, Akşener ile tanışın."

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

hepsi Yahudi medyası merelde oyuna ortak oldu ama halkımız gördü elhamdülillah

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 24.07.2018 09:12
izlenimler izlenimler

Sarimsagi Gelin etmisler --> Kirk günde kokusu cikmis

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.07.2018 08:47
ali ali

para desteği bitti

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.07.2018 23:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.