Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.06.2018 12:31
  • Son Güncelleme: 23.06.2018 12:31

Leyla'nın aranmasına günü ara verilecek

'da 8 gün önce kaybolan Leyla'yı arama çalışmaları devam ediyor ancak yarın nedeniyle arama faaliyeti bir günlük durdurulacak.

Leyla'nın aranmasına ilişkin flaş gelişme
'nın Bezirhane köyünde 15 Haziran'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla'yı bulmak için ekipler bugünde arama çalışmalarını sabahın erken saatlerinde başlattı. Arama çalışmalarına Cumhurbaşkancılığı i nedeniyle günü ara verilecek. Seçimden sonra çalışmalar kaldığı yerden devam edecek.

KADAVRA KÖPEKLERİNİN BULMAMASI SEVİNDİRİCİ
Yapılan tüm aramalara rağmen bulunamayan Leyla Aydemir köye ve 'dan jandarmaya ait iki tane kadavra arama köpeği getirildi. Bugüne kadar birçok görevde yer alan kadavra arama köpekleri 'Modül' ve 'Mavi' köyün içini, çevresini ve araziye koklayarak Leyla'yı arıyor. Her iki köpeğin günlerdir yaptığı aramalarda hiçbir şey bulamaması Aydemir'in ailesini sevindiriyor. Binlerce kişi, köpek ve drone ile yapılan aramalara rağmen Leyla'nın bulunamamasının yaşadığı ihtimalinin arttığını söyleyen dede Zeki Aydemir, "Allah herkesten razı olsun. Acımızı acıları yapıp bizimle birlikte gece-gündüz demeden Leyla'yı aradılar. Küçük bir iz dahi bulamadık. Bu da onun hayatta olduğunu gösteriyor ve umutlarımızı artırıyor. Mavi gözlü Leyla'mı Allah'a emanet ettim. Baktığım her çocukta onu görüyorum. Böyle bir acı yok. Bulunmamasın sevindirici olduğu kadar üzücü de bir olay. Şu an nerede ne yapıyor? 'Yardıma muhtaç mı, acımı çekiyor?' diye düşünmekten kahrolduk. Kaybolduğu 9 gün bize 9 yıl gibi geldi" diye konuştu.ŞÜPHELİ EVLER ARANDI
Bir köyün tamamen aranması için Bakanlar Kurulu Kararı gerektiğini ancak görülen evlerin savcılık izniyle arandığını sözlerine ekleyen dede Aydemir şunları söyledi: "Birçok ev köpekler eşliğinde arandı. Köyün tüm arazisi, tarlalar, dere yatağı, hatta komşu köyler bile arandı. Özel ekipler bile torunumu bulamadı. Yetkililer, arama çalışmalarının bugün akşam saatlerine kadar devam edeceğini Pazar günü seçim nedeniyle bir gün ara verip daha sonra kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. Bu arada tekrar söylüyorum. Allah'ını seven yüreğinde biraz merhamet varsa torunumun yerini bilen veya duyan varsa lütfen en yakın karakola gidip bilgi versin. Asılsız ihbarlarda bunup, hem bizi hem de güvenlik güçlerini yanıltmasınlar. Bu tarif edilemez çok acı bir olay."

kalan karakter 1000

GOLDENHORN GOLDENHORN

Allahım sen yardım et inşallah bir an önce bulunur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.06.2018 13:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.