Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.04.2018 12:23
  • Son Güncelleme: 26.04.2018 12:23

Babamın siyasi mirası işgal altında

’nin düzenlediği programda ve gibi ’ın kirli kalemlerine Erbakan ödüllerinin verilmesi büyük tepki çekti. Konuyla ilgili Akit’e konuşan , “ Hoca’nın kurduğu Saadet Partisi işgal altındadır” dedi.

Babamın siyasi mirası işgal altında
Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Abdullah Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen " Ödülleri 2018" töreninde, Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan için "Çok tehlikeli biri" diye manşet atan 'a, 'ın sembol isimlerinden tarafından Medya dalında ödül verilmesi duyarlı Müslümanların büyük tepkisini çekmişti.

Ödül törenindeki skandal görüntülerle ilgili tepkisini Akit ile paylaşan Merhum Erbakan'ın oğlu Dr. , "Rahmetli Fehim Adak Bey'in 'Bir çete geldi, partiyi işgal etti, ablukaya aldı. Bu çeteden kurtulmadan bu parti düzelmez' şeklindeki sözleri aklıma geldi. Evet, bugün baktığımızda rahmetli Necmettin 'nın kurduğu Saadet Partisi işgal altındadır" ifadelerini kullandı.ERBAKAN AİLESİNİ DIŞLADILAR
Erbakan Vakfı Başkanı da olan Fatih Erbakan, Erbakan ailesinin yıllardır Saadet Partisi'nden dışlandığını ve ödül töreni dahil parti programlarına davet edilmediklerini söyledi. Erbakan, şöyle devam etti: "Tamamen siyasi manevra için Erbakan Hoca'nın adını kullanan, fakat Erbakan Hoca'nın çizgisiyle uyuşmayan acayip bir hale geldiler. Bir yandan da Erbakan Hoca'nın ismi üzerinden prim yapıp kendilerine zemin oluşturmaya çalışan, on tane insanı milletvekili yapacağız diye acayip bir duruma düştüler. 7 senedir Erbakan Hoca'nın sevenlerini, samimi insanları partiden attılar, kıyım yaptılar."

SAMİMİYETTEN UZAK POLİTİKA
Fatih Erbakan, şözlerini şöyle sürdürdü: "Özellikle Türkiye'de seçim sath-ı mailine girildiği bir dönemde 'Erbakan Ödülleri' ile Erbakan'ca duruş görüntüsü sergilenmeye çalışılması büyük ölçüde Saadet Partisi yönetiminin Erbakan çizgisinden uzaklaştığı gerçeğinin üzerini örtmeye yönelik bir adımdan ibarettir. Parti içi birliği ve kardeşliği koruyamayan ve bu konuda büyük bir erozyona sebep olan Saadet Partisi yöneticilerinin, Erbakan ismi üzerinden diğer partiler nezdinde kuvvet elde etmeye çalışması içinde bulundukları çelişkiler zincirine yeni bir halka eklemekten öteye gidememektedir."MİLLİ GÖRÜŞ'TEN KOPTULAR
Erbakan, şöyle devam etti: "Bu adımlarındaki asıl amaç; parti yönetimi olarak Milli Görüş'ün odak noktalarından uzaklaşmalarını maskeleyebilmektir. Buna karşılık, çıkar birlikteliği ile bir şekilde milletvekili olabilme arzusu ile Milli Görüş çizgisine uymayan her türlü ittifak arayışı ile her yolu mübah gören anlayışın Milli Görüş camiası nezdinde kabul görmesi asla mümkün değildir." ERBAKAN VAKFI SAPMADI
Fatih Erbakan sözlerini şöyle tamamladı: "Kurulduğu günden bugüne kadar Milli Görüş çizgisinden ve Erbakan Hocamızın istikametinden hiçbir sapma göstermeyen Erbakan Vakfı olarak, ülkemizin ve milletimizin yaşamakta olduğu bu kritik günlerde son derece önemli bu bilgilendirmeyi yapmayı bir görev addediyoruz." (Yeniakit)

kalan karakter 1000

osmanli osmanli

Yaziklar olsun Abdullah güle sana verilen deger sen kuranda gecen münafiksin din istismarettin ama seni bu alem silmesini bilir tabiki Allaha teaale seni ve icin gayet iyi bilir sen bu dünyayi sectin ahiretini kaybettin yaziklar olsun sana degermi ,o beraber alkisladigin ugur dündarla ayni senin gibi alkislayan onunla beraber dini istismar eden nuri östürkü düsün.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.04.2018 18:29
arif arif

benim babamı benden çok sevecek yoktur herhalde, başkasının babamın ismini bu kadar kullanmasına asla müsade etmezdim,Fatih Erbakan da bunu yapmalı, yasal yolları kullanmalı, onlar kim, karektersiz tipler, hayattayken her şeyi burnundan getirmiş tipler şimdi Erdoğan düşmanlığından muhafazakar oyları bölmek için yırtınıyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 26.04.2018 15:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.