Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 27.10.2017 11:47

sının bir yalanı daha elinde patladı

sı yalan haberlerle Türkiye'nin hassasiyetlerini kaşımaya çalışıyor. , 'da bir in yaptığı için kovulduğunu yazdı, yalancının mumu yatsıya kadar yandı, gerçek ortaya çıktı. Doğan medyasının bir algı oluşturma oyunu daha elinde patlamış oldu.

Doğan medyasının bir yalanı daha elinde patladı

'ın sahibi olduğu sı Türkiye'nin hassas sinir uçlarını kaşımaya çalışıyor. geçtiği yalan haberle toplumda infial yaratmaya çalıştı. , 'da bir in yaparken çekilen fotoğrafı yüzünden kovulduğunu yazı. Gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Doğan medyasının bu algı oluşturma çabaları yeni bir şey değil, genelde her seçim dönemi öncesinden başvurdukları bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Öyle görünüyor ki 2019 seçimleri için bu sefer yalanlarına erken başladılar.Diyarbakır'ın Bismil ilçesindeki bir okulda, akıllı tahta önünde bozkurt işareti yaparken çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan ücretli öğretmen Ö.D.'nin işine son verildiği haberleri büyük tepki toplamıştı.

İSTİFA ETTİ
Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Öğretmenin kendi isteğiyle istifaettiğini, yayınlanan haber içeriklerinde iddia edildiği gibi görevine son verildiği ve hakkında inceleme başlatıldığı iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır."denildi.

Valilikten yapılan açıklama;

26.10.2017 tarihli yazılı ve görsel basında yayınlanan "Sınıfta bozkurt işareti" başlıklı haber içeriğinde; ilimiz Bismil ilçesi merkez TOKİ İlköğretim okulunda ücretli sınıf öğretmenliği görevi yapan Ö.D.'nin sınıftaki akıllı tahta önünde bozkurt işareti yaparken çektirdiği fotoğraf nedeni ile işine son verildiği ve hakkında inceleme başlatıldığı iddialarına dair haberlere yer verilmiştir.

Yapılan incelemede ücretli öğretmen olarak görev yapan Ö.D.'nin 2017-2018 eğitim öğretim yılında Bismil ilçesi TOKİ ilköğretim okulunda ücretli öğretmen olarak görevlendirildiği tespit edilmiştir.

Sosyal medya hesabından sınıfta akıllı tahta önünde çektirdiği fotoğraf paylaşımı sonrasında Ö.D. 26.10.2017 tarihi itibari ile okul müdürlüğüne istifasını vermiştir. Ö.D aynı gün 155 polis ihbar hattını arayarak tehdit edildiğini beyan etmiş ve bu beyanı doğrultusunda kendisinin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında müşteji sıfatı ile ifadesi alınmış ve ifadesinde de kendi isteği ve iradesi ile görevinden ayrıldığını teyit etmiştir.

Yayınlanan haber içeriklerinde iddia edildiği gibi görevine son verildiği ve hakkında inceleme başlatıldığı iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

"ADANA'YA DÖNDÜ"
MHP'nin Diyarbakır eski il başkanı Mehmet Teyar Karakoç da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Özlem D. öğretmenimiz güvenlik gerekçesiyle Bismil ilçesindeki görevinden istifa ederek bu gün itibarıyla memleketi Adana'ya dönmüştür." dedi.

kalan karakter 1000

ali ali

Ne kadar tuzak kurarsanız kurun batının maşaları amacınıza ulaşamayacaksınız bu millet her şeyi görüyor ve biliyor Buradan Akşenere sermaye bulamazsınız devriniz bitti eski 28 Şubatcıları karşımıza çıkararak zafer elde edemeyeceksiniz 28 Şubatın İçişleri bakanı sizin kurtarıcınız oylemi hahahahahaha

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.10.2017 11:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.