Bugünkü
Takvim

'den bir geri vites daha

Büyükelçiliği'nin yaptığı açıklamada, teröristbaşı 'ın saygı görmeye değer bir şahsiyet olmadığı ifade edildi.

  • Güncel
  • 21.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.10.2017 12:15
ABONE OL
ABD'den bir geri vites daha

Suriye'de terör örgütü DEAŞ ile mücadeleyi bahane ederek 'nın Suriye'deki uzantılarına silah ve mühimmat desteği sağlayan Amerika, PYD'li teröristlerle operasyonunu düzenledi.

Rakka'daki DEAŞ'lıların anlaşmalı olarak bölgeden ayrılmasından sonra Rakka'ya terör örgütü PKK'nın eli kanlı elebaşı ullah 'ın fotoğrafları asıldı.

Türkiye'nin sert tepkisine neden olan fotoğraflarla ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı.


Türkiye'nin tepkisine neden olan fotoğraf

"ABD-TÜRKİYE YAKIN ÇALIŞMAKTADIR"
Yapılan yazılı açıklamada, "ABD hükümeti terörizme karşı savaşta ve bölgesel istikrarın arttırılmasında Türkiye ile yakın çalışmaktadır.

ÖCALAN SAYGI GÖRMEYE DEĞER BİRİ DEĞİL
PKK, Yabancı Terör Örgütleri listesinde yer alan bir örgüttür ve Öcalan, PKK ile bağlantılı terörizm faaliyetleri yüzünden Türkiye'de hapiste bulunmaktadır. Saygı görmeye değer bir şaysiyet değildir." ifadelerine yer verildi.

Türkiye'nin tepkisine neden olan fotoğraf

"İNANMIYORUZ, YANIMIZDA DEĞİLSİNİZ"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fotoğrafla ilgili olarak "ABD bunu nasıl izah edecek? İnanmıyoruz, yanımızda değilsiniz. Yanımızda olsanız bunu yapmazsınız. Dürüst değiller. Ondan sonra kalkıp bizden zaman zaman talepte bulunmasınlar."diye konuşmuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.