Bugünkü
Takvim

Tarihi

ABONE OL
Tarihi zeytinyağı
Dünyanın en pahalı Seferihisar'da satıldı. İzmir'in Seferihisar Belediyesi, ilçedeki 500 yaş ve üzerinde olan 200 zeytin ağacını saptadı. Özel olarak toplanan zeytinler, Seferihisar Belediyesi Zeytinyağı Fabrikası'nda geleneksel yöntemlerle sıkıldı. Tarih kokulu yağlar, bu yıl ikinci kez düzenlenen müzayedeyle satışa çıkartıldı. Teos Antik Kenti'ndeki 1800 yıllık zeytin ağacından elde edilen yarım litrelik zeytinyağı ise özel şişesinde tek başına satıldı. Bu özel zeytinyağı, işadamı Şah Tuğrul tarafından 22 bin liraya satın alındı. Dünyanın en pahalı zeytinyağını satın alan Tuğrul, "Bu tarihi zeytinyağını almak bana kısmet oldu" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.