Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Son hediye!

17 yaşındaki , saplantılı aşığı tarafından katledildi. Cinayetin yeni detayları ortaya çıktı. Caninin, silahı hediye paketinde götürdüğü anlaşıldı. Genç kızın, teyze ve amcasının oğulları, isimlerini gizli tutarak TAKVİM’e konuştu...

Son hediye!
İstanbul Pendik'te geçen cuma günü aşk cinayeti yaşandı. 21 yaşındaki Mustafa Yetgin, okul çıkışı 17 yaşındaki Helin Palandöken'i tüfekle öldürdü. Arkadaşlarını da yaraladı. İntihara kalkışan cani, tutuklandı. Cinayetle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Genç kızın yakınları, isimlerini gizli tutarak TAKVİM'e konuştu:

SİLAHI SATANLAR SUÇLU
Eskiden sevgililerdi ama o mesajı atmasına neden olan kişinin Mustafa olup olmadığından emin değildi. Emin olmadığı için öyle bir paylaşımda bulundu. Benimle de tanıştırdı 8-9 ay önce. Tanıştığım çocuğun böyle bir şey yapacağını hiç düşünmezdim. Helin de tahmin edemediği için olaylar buraya geldi. Biz anlayamıyoruz bu kadar kolay ruhsatsız silah sahibi olmayı. Bu silahları satanlar bu suçun ortağı. Bunların bir denetimi yok mu? Bir gün öncesinden sipariş etmiş ve almış. Helin'imizi öldürmesi iki gün içinde oldu.

SAVAŞ OYUNU OYNUYORDU
Çocuk, savaş oyunlarına meraklıydı. Hatta ilişkileri olduğu dönem Helin 3-4 saat oyunların başında oturduğunu söylerdi. Ayrıldıktan sonra mesaj atarak rahatsız etmeye devam etti. Ben de arayıp uyardım. 3-5 ay aramadı. 6-7 aydır görüşmüyorlardı. Vurmadan bir gün önce Mustafa, Helin'i aramış ve haber yollamış. 'Gelsin hediyelerini alsın' diye. Bir kutunun içine hazırlamış. Silah ve bıçak koymuş. Her şeyi ayarlamış. Gitmemiş Helin. Zaten vurduğu gün arabada götürürken de silahı kutu içerisinde götürmüş. Araçta onunla beraber olan kişileri de kandırmış.

KEDİYİ ARKADAŞLARI VERDİ
Bir de kedi muhabbeti var. O kediyi almış ve ortak bir arkadaşlarına vererek Helin'e vermesini istemiş. Ama kendisinden olursa Helin'in kabul etmeyeceğini bildiği için ortak arkadaşları doğum günü hediyesi olarak kendi adına vermiş. Mustafa'dan aldığı bir hediye değil. Facebook'ta paylaştığı gibi kardeşine alma gibi bir şey yok.

BABASI PERİŞAN HALDE
Helin lise son sınıf öğrencisiydi. Bilgisayar bölümünde okuyordu. Aynı zamanda Tuzla Belediyesi'nde staj yapıyordu. Üniversite sınavlarına girerek, bölümüyle ilgili tasarım okumak istiyordu. Burada babası ve kızkardeşiyle yaşıyordu. Babası o gün Adana'ya ağabeyinin torunu hastaydı, onu görmek için gitti. Babası hemen geri döndü. Şu an durumu çok kötü. Sadece Helin ile son zamanlarda yaptıkları konuşmaları sayıklıyor: "Olaydan bir gün önce odalarına gittim, kızımı öptüm. Kendinize iyi bakın dedim...." Daha önce kuzenimin düğününde 'En güzel ben olacağım baba' demişti. Söylediği güzel cümleleri tekrarlıyor.VURULDUĞU YE RDE ANDILAR...
Liseli , 2013'te trafik kazasında ölen annesi Saadet Palandöken'in Aydınlı Mezarlığı'ndaki kabrinin yanına gömüldü. Ailesi ve arkadaşları, Pelin'in vurulduğu yerde toplanarak genç kızı andı.

HAVAYA ATEŞ AÇAN SERBEST!
Palandöken'in cenaze töreni sırasında yaşanan arbedede havaya 4-5 el ateş açan S.A.K. (20) yakalandı. Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilen S.A.K.'nın savcılık tarafından "Cenaze töreninde havaya ateş etmek suretiyle genel güvenliği kasten tehlikeye düşürme" suçlamasıyla tutuklanması istendi. Ancak S.A.K. nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest kaldı.DEHŞET KUTUSU
, genç kızı öldürdü. İki arkadaşını da yaraladı. Tüfeği ve bıçağı hediye kutusuna koyup saldırıyı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Zafer HALATÇI Aslışah SARITAŞ