Bugünkü
Takvim

Ümit dünyası!

ABONE OL
Ümit dünyası!
Ağrılı Ümit Baydar, 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü'nü kazandı. Eşi ve iki çocuğunu Ağrı'da bıraktı. Kocaeli'ye giderek 2 yıllık bölümü 3.55 puanla birinci tamamladı. Birçok meslek kurslarına da katıldı. Gemi adamı, silahlı güvenlik, ahşap boyama kursu, iş sağlığı ve güvenliği, girişimcilik, gibi sertifikalar aldı. Ancak bir türlü iş bulamadı. Mağdur duruma düştüğünü belirten Baydar, "İki çocuğum var, ailem Ağrı'da ben burada. 30 tane sertifikam var. Ama işim yok. Bölümümle ilgili alım yapılmasını istiyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.