Bugünkü
Takvim

çüler kralı!

Makmidov, kocasının biriktirdiği nı yanlışlıkla e attı. Belediye, yardım için kolları sıvadı. Kamyondan boşaltılan 5 ton çöp didik didik arandı. İşçiler, 4 saat sonra para poşetini bulup sahibine ulaştırdı

ABONE OL
Çöpçüler kralı!
Bursa'nın Yıldırım İlçesi'nde yaşayan Makmidov ailesi, dün hüzün ve mutluluğu aynı anda yaşadı. Mehmet Makmidov, biriktirdiği ev kirasını bir poşete koyup evden çıktı. Eşi ise temizlik yaparken içinde paraların olduğu poşeti ve bir miktar mücevheri yanlışlıkla e attı. Genç kadın 2 saat sonra hatasını anladı. nın çöpe gittiğini öğrenen Mehmet Makmidov, telaş içinde Yıldırım Belediyesi'ni aradı. Makmidov'un yardım istediği belediye ekipleri, paraları bulmak için kolları sıvadı. Yıldırım Belediyesi, öncelikle araç takip sistemi üzerinden çöpleri alan aracın yerine ulaştı. Mehmet Makmidov'un nezaretinde kamyondan boşaltılan 5 ton çöp didik didik arandı. 4 saat sonra bulunun para poşeti, Makmidov tarafından teslim alındı. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise Makmidov ailesinin parasını bulan Taşkın Memo, Birol Ateş ve Mesut Uçar'dan oluşan temizlik ekibini makamında ağırladı. Örnek bir davranışa imza atan ekibi takdirnameyle ödüllendiren Edebali, "Arkadaşlarımızı, vatandaşımızın emanetini iade etmek için gösterdikleri özveriden ötürü kutluyorum" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.