Bugünkü
Takvim

Sallanıyoruz!

Marmara ve Ege 4.2 büyüklüğünde le sarsıldı. Tüm tedirgin oldu. "Korkmayın! Büyük bir deprem beklemiyorum" diyen Prof. Dr. Ahmet Ercan, yüreklere su serpti! 6.5 ile sallanan ' da ise 2 kişi öldü

Sallanıyoruz!
Peş peşe gelen ler korkuttu! Marmara Denizi'nde önceki gün 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ege'de 4.2 ile sallandı. Deprem İstanbul ve çevre illerden de hissedildi. Tüm Türkiye'yi tedirgin eden Marmara ve Ege depremlerinin ardından korkutan bir haber de Yunanistan'dan geldi. Komşu dün 6.5 şiddetinde bir depremle sarsıldı. Lefkada deprem nedeniyle halk panik içinde sokağa çıkarken, bazı yerlerde kısa süreli elektrik kesintileri yaşandığı ve okulların tatil edildiği bildirildi. Bazı yollar ise kullanılamaz hale geldi. Depremde 2 kişi hayatını kaybederken, en az 5 kişi de yaralandı. Korkutan depremin ardından 4.4, 3.9 ve 4.6 büyüklüklerinde 3 deprem daha yaşandığı öğrenildi.

BUNLAR ÖNCÜ DEĞİL!
Tüm 'ye korku salan depremlerin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan açıklamalarda bulundu. Ercan, "Bu depremin öncü deprem olması beni şaşırtır. O nedenle arkasından büyük bir deprem beklemiyorum. Marmara kolunun kırılabilmesi için 6 milyar giga tonluk bir güç toplanmış olması gerekir. Oysa Marmara, 1999 depreminden sonra aşırı boşaldığından, yakın sürede büyük bir deprem beklemiyorum" dedi.
Deprem sonrasında can ve mal yaşandığı Yunanistan'da 2 kişi hayatını kaybetti. Birçok yapı kullanılamaz hale geldi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.