Bugünkü
Takvim

Ekrem dümenli

53 gün önce hakkında yakalama kararı çıkarılan 'nın yasa dışı yollardan Türkiye'yi terk ettiği ortaya çıktı. Kara ve hava yolunu kullanamayan Dumanlı dümeni Yunanistan'a kırdı. Suriyeli mülteciler gibi bir kayığa atlayarak Ayvalık'tan Midilli Adası'na gitti.

ABONE OL
Ekrem dümenli
Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni 'nın kaçışı ile ilgili sır yavaş yavaş aralanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve hükümetine karşı darbe girişiminde bulunmak suçundan hakkında yakalama kararı olan Ekrem Dumanlı'nın yasa dışı yollardan yurt dışına çıktığı öne sürüldü.

YURT DIŞI İÇİN 10 BAŞVURU
TAKVİM
'in elde ettiği bilgilere göre Ekrem Dumanlı, hakkında yakalama kararının çıkacağını öğrendikten sonra cep telefonunu sabit bir yere bırakarak soluğu Ege'de aldı. Dumanlı'nın Suriye'den gelerek, deniz yoluyla yasa dışı yoldan Yunanistan'a geçen mülteciler gibi Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nden bir tekne ile Yunanistan'ın Midilli Adası'na gittiği belirlendi. Ekrem Dumanlı, hakkında yakalama kararı çıkarılmadan önce tam 10 kez "Yurt dışı yasağının kaldırılması" için savcılık ve mahkemelere başvuruda bulundu. Ancak bu başvuruları her seferinde reddedildi. Dumanlı'nın en son İstanbul 10'uncu Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak yurt dışı yasağının kaldırılmasını istedi. Ancak bu talep de reddedildi. Adli makamlar halen kaçak durumunda olan ve hakkında "yakalama" kararı olan Ekrem Dumanlı'nın bir aydan beri yani yakalama kakarından sonra hiç başvuruda bulunmadığını ifade ettiler. Dumanlı'nın hakkındaki yakalama kararının çıkarılacağını bildiği ve bu karar çıkmadan yasa dışı yollardan ülkeyi terk ettiği öğrenildi. Hakkında "darbeye teşebbüs" ve "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçlarından 18 Eylül 2015'te yakalama ve gözaltı kararı alınan Dumanlı, 5 Ekim tarihinde Zaman gazetesindeki genel yayın yönetmenliği görevinden istifa etmiş ve o günden sonra hiç ortalıkta görünmemişti.KAÇMAM DEDİ ETTİ
Günlerdir polisten kaçtığı belirlenen Ekrem Dumanlı'nın 23 Ağustos'ta Bugün TV'de katıldığı programda "Efendim diyorlar ki 'Kaçar tutuklayın'. Kaçacaktı, göçecekti, diyenlerin hepsini dava ettim. Buradayım. Bedelini öderim" demişti. Twitter'da ortaya çıkan Dumanlı "Bunca zamandır aranıyorsam bunu ben ve avukatlarım neden bilmiyor? Savcılık 'soruşturmanın gizliliğini ihlal' edeceğine beni çağırabilir ifademi alabilirdi" diye konuştu.

GÜLEN'İN TALİMATLARINI UYGULADI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında Ekrem Dumanlı'nın "24 Şubat 2014'te hakkında yakalama kararı çıkarılan FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in talimatlarını örgüt üyelerine ulaştırdığı" ifadeleri yer aldı. Dumanlı, 2009'da düzenlenen Tahşiye soruşturmasında kumpas kurduğu ve usulsüzlükler yaptığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında 14 Aralık 2014'te İstanbul'da gözaltına alınmıştı. 18 Aralık'ta hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı.

MEVLÜT YÜKSELkalan karakter 1000

memo memo

ekrem boyun devrilsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.11.2015 00:18
ety ety

bu adamın kaçacağı tahmin edilmeliydi.feto nun öne çıkan elemanı suçsuz isen niye kaçtın?bu milletin yakasından düşün.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 10.11.2015 22:02
enar enar

Sayın Erdoğan'a "dönemin Başbakanı" diyecek kadar kendilerinden geçen bu FETO çetesinin tüm ağabeyleri yasadışı olarak yurtdışına kaçtılar. Şimdi de biz bunlara "dönemin hokkabazları" desek yeridir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 10.11.2015 19:37
serke serke

esas vatan hainleri apo ile görüşüp pazarlık yapan soytarılardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır43
cevapla 10.11.2015 16:03
murat murat

serke sapla samanı karıştırma...apo ile bir gencin daha kanı akmaması için görüşüldü...

Aynı Görüşte misiniz?
evet30
hayır4
cevapla 10.11.2015 17:13
bahaddin bahaddin

bu kan emicileri göz göre göre kaçırıyorsunuz.tedbir alın lütfeeeen.madara olmıyalım aleme.

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır4
cevapla 10.11.2015 13:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.