Bugünkü
Takvim

Ekrem toz duman

Hocasından emir aldı. Bir dönem genel yayın yönetmeni olduğu 'ın manşetlerini attı! Ve hakkında "Darbe" suçlamasıyla yakalama kararı çıkartıldı! Ancak kahramanlık naraları atan 'nın 18 Eylül'den bu yana polisten köşe bucak kaçtığı anlaşıldı!

Ekrem toz duman
Fetullah Gülen, ABD'ye kaçtı. Pensilvanya'daki malikanesine saklanıp devlet içinde devlet kurmaya kalkıştı. Hocanın emirleriyle hareket eden Paralel Devlet Yapılanması'nın emniyetten yargıya, sağlıktan iş dünyasına kadar her alanda örgütlendiği ortaya çıktı. Bazı medya organları da bizzat Fethullah Gülen'in emrinde çalıştı. İşte onlardan biri de Fethullah Terör Örgütü'nün yayın organı olan Zaman'dı. gazetesi bizzat Gülen'in emirleriyle yayınlandı. Eski Yayın Yönetmeni , soluğu her daim Pensilvanya'da, hocasının dizinin dibinde aldı.

SELAM TEVHİD KUMPASI
Ancak 'nın kaos ve darbe planları yarım kaldı! İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Fidan, Sözde Selam ve Tevhid adlı bir örgüt kurup onlarca kişiyi örgüt üyesi yapan FETÖ'ye yönelik geniş çaplı operasyon hazırladı. Bu kapsamda Sözde Selam Tevhid yalanının içinde yer alan ve kumpasa destek veren Ekrem Dumanlı'ya yönelik olarak da düğmeye basıldı. Dumanlı hakkında 18 Eylül 2015'de FETÖ lideri Fethullah Gülen'in talimatlarını örgüt üyelerine ulaştırmak ve örgütün kurgusu doğrultusunda kamuoyu oluşturmak iddiasıyla yakalama ve gözaltı kararı çıkartıldı. Ancak Dumanlı'nın hakkında yakalama kararı çıkarılmasından yaklaşık 20 gün sonra yani 5 Ekim günü Zaman'daki Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa ettiği, gazeteye bir daha uğramadığı da anlaşıldı.

OY BİLE KULLANMADI
Yaklaşık 50 gündür polisten köşe bucak kaçan Dumanlı'nın cep telefonu kullanmadığı, evine gitmediği ortaya çıktı. Hatta Dumanlı'nın 1 Kasım'da "yakalanırım korkusuyla" vatandaşlık vazifesini yerine getirmediği kanıtlandı. Dumanlı'nın Yenibosna'daki Prof. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nde 3065 numaralı sandıkta oy kullanması gerekirken, o gün sandık başına gitmediği saptandı.

İŞTE YAKALAMA GEREKÇESİ
Dumanlı kayıplara karıştı. Kendisinden ses seda çıkmadı. Peki Zaman'ın eski Genel Yayın Yönetmeni Dumanlı hakkındaki yakalama kararının gerekçesi neydi! Buna göre Dumanlı hakkında "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs" ve "Suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak veya yönetmek" suçlamaları kapsamında yakalama kararı çıkartıldı. Yani Dumanlı'ya yönelik suçlama "darbe"ydi.


RÖPORTAJI BANT KAYDI ÇIKTI!
Ekrem Dumanlı, Zaman gazetesinin yeni yayın dönemine geçişi ile ilgili geçtiğimiz günlerde düzenlenen programa katılmadı. Bugün TV'de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve canlı olduğu iddia edilen röportajının da bant kaydı olduğu ileri sürüldü. Dumanlı bu röportajında bir süredir rahatsız olduğunu, şehir dışında bulunduğu için Bugün TV'ye desteğe gelemediğini söylemişti!

NAZİF KARAMAN

kalan karakter 1000

ismail ismail

seni yakında paketlerler sadece seni deyil yandaşlarınıda..uzun sürmez..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 09.11.2015 21:10
Adnan Adnan

kaçaçaklar dedi kendi kaçtı ve malesef bunu cemaat adına,himmet adına yaptı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 09.11.2015 20:44
yusuf yusuf

nereye kaçacan Allah'ın mülkünün dışında yer mi var eninde sonunda yakalanacan ama bu dünyada ama orda orada hesap vereceğin kesinde kuyruk sıkıştı millet olarak desteğin kıralını verdik bu hainler son bulsun diye yaktığınız insanlar sizin yüzünüzden ben köyde paralelci amir yüzünden 3.5 yıl kaldım be ama vazifemi öyle güzel yaptım ki köylüye herzaman arayıp sorulan hale geldim vicdanım rahat hemde kuş gibi sen neden kaçtın yada hangi ine girdin biz 28 şubat sürecinde ne sıkıntılar çektik hiç bir zaman isyan etmedik 28 şubat bitti ben türkiyede en iyi derece alarak 97.33 kendi alanımda beni sizin hain amirleriniz köyün haricinde görev vermedi ama yine sabrettik isyan yok biz allaha inanan insanlarız sabır ettik yine ediyoruz hayatım da ilk ve en son kullandığım oya kadar hep ak partiye verdim neden mi milleti dinimi düşündüm de ondan siz ne yaptınız zulüm zulüm zulümle abad olmadınız olamayacaksınız da allah devletimize hükümetimize reisimize zeval vermesin ki bu hainler bitsin artıık

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 09.11.2015 19:24
erdem erdem

AMİN

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 09.11.2015 20:01
gercekci gercekci

Ekrem Dumanli kactiysa eger bunun bedelini bu adami serbest birakan hakimler ödemeli

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 09.11.2015 17:46
enar enar

Eğer kaçtı ise bunda birçok kişi ve kuruluşun suçu var demektir. Adli Kontrol altında bulunan bu adamın kaçacağı, çetenin diğer elemanlarının kaçmasından dolayı, çok belli idi. Şimdi bu işte ihmali olanlar cezalandırılmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 09.11.2015 17:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.