Bugünkü
Takvim

Acı uğurlama

Sevgililer Günü için İstanbul'da gelen lı aşıklar denize düşüp can verdi. Çift, Budist gelenekleriyle uğurlandı. Aileleri tarafından en güzel elbiseleri giydirilen iki gencin cenazeleri tütsüler yakılarak kefenlendi. Daha sonra da ülkelerine götürüldü

ABONE OL
Acı uğurlama
Moğolistan'ı acıya boğan olay önceki gün Beşiktaş'ta meydana geldi. Moğol aşıklar Sereter Bat Erdene (23) ile Moğalistan Adelet Bakını'nın kızı Sarangerel Dorilgjay (22), 14 Şubat Sevgililer Günü için İstanbul geldi. Beşiktaş'ta lüks bir otele yerleşen çift, romantik bir gün geçirmek istedi. Alkol de alan gençler, Boğaz kıyısındaki otelin bahçesinde yürüyüşe çıktı. Denize çok yaklaşan Sereter, dengesini kaybedip suya düştü. Serengerel, sevgilisine elini uzattı. Ancak oda dalgalara kapıldı. Aşklarıyla beraber, kendileri de boğazın soğuk sularına gömüldü. Acı haberi alan gençlerin , ilk uçakla İstanbul'a geldi.

AİLEDEN SON VEDA
Nişanlı çiftin aileleri dün saat 11.00'da cenazeleri almak için Adli Tıp Kurumu'na geldi. Moğoliskan Adalet Bakanı ve bir milletvekilinin de yer aldığı ailelere Moğalistan Fahri Konsolosu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu eşlik etti. Yaklaşık 1.5 saat kurum yetkilileriyle görüşen aile daha sonra morg bölümüne geçti. Budizm din adamıyla birlikte içeri giren aile, cenazeleri kendi geleneklerine göre teslim aldı. Nişanlı çifte önce en güzel elbiseleri giydirildi. Ardından tütsüler yakıldı ve cenazeler kefenlendi. Bu arada İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu, aileleri Florya'da yemeğe davet etti. Cenazeleri alan aileler, Atatürk Havalimanı'ndan 18.40'ta kalkan tarifeli uçakla Moğolistan'a hareket etti.

Deniz DERİN - Mustafa KAYA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.