Bugünkü
Takvim

yıktı geçti

ABONE OL
Lodos yıktı geçti
Hızı saatte 100 kilometreyi aşan lodos, Marmara ve Kuzey Ege'yi adeta savaş alanına çevirdi. Bursa, Balıkesir ve Samsun'da 3 kişi öldü. Meteoroloji bugün kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Toz taşınımı nedeniyle yağış alan yerlerde yağmurun çamur şeklinde yağacağı belirtildi. Bursa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırıan Timsah Arena Stadı inşaatındaki vinç devrildi. Yoldan geçen taksinin sürücüsü Fatih D., hastanede hayatını kaybetti. İki yolcu da yaralandı. Kentte onlarca binanın ve Bağlarbaşı stadının tribünleri uçtu. Balıkesir Burhaniye'de, evinin yanındaki ahıra girmek isteyen İbrahim Şemdil'in başına çatıdan uçan parçalar isabet etti. Ağır yaralanan Şemdil hastanede öldü. Samsun'da ise samanlığın çatısı uçtu. 4 çocuk annesi Kamile Değirmenci olay yerinde can verdi. İstanbul da a teslim oldu. 'te karayla deniz birleşti. Araçlar suya gömüldü. Sarıyer'de lodos elektrik direğini kökünden söktü. Sahillerde dalgaların boyu 5 metreyi aştı. Deniz ve bazı otobüs seferleri iptal edildi. Bilecik Demirköy mevkiinde, -Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı'na devrilen ağaç ulaşımı aksattı. Elektrik kesintisi yüzünden sefer yapılamadı. İzmit Körfezi'nde yükselen deniz iskelelerin üzerine çıktı. Tüm vapur seferleri iptal edildi. Kartepe'de yüksek gerilim hattı tellerinden çıkan kıvcılcımlardan çıkan orman yangını lodosun etkisiyle yayıldı. 3 hektarlık alan kül oldu. Çanakkale'de lodos nedeniyle feribot seferleri yapılamadı. Kırklareli'de AFAD ekipleri ve askerler derenin taşması sonucu sele kapılan 10 kişiyi kurtardı.


Bursa Timsah Arena Stadı inşaatındaki vinç lodos yüzünden İzmir yoluna devrildi. Vincin altında kalan taksinin sürücüsü Fatih D (28) hastanede öldü. İki yolcusu da yaralandı. Ankara İstanbul-Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı'nın elektrik hatlarında da arıza yaşandı. Yolcular otobüslerle İstanbul'a gönderildi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.