Bugünkü
Takvim

Şemdinli'nin Dilek'i tuttu

Şemdinli'nin Dilek'i tuttu
Çözüm süreci adalete de girdi. Genç avukat Dilek Balcı, memleketinden çıkan ilk hakim adayı olarak tarihe geçti. Balcı, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde avukat olarak işe girdi. Daha sonra Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Sınavı'nı kazandı. Böylece genç kız, Şemdinli'den hakim olmaya hak kazanan ilk isim oldu. Balcı, emeğinin karşılığını aldığını söyledi. Arıcılık yaparak geçimini sağlayan Baba Lezgin Balcı ise "Evladımı zor şartlar altında okuttum. Umarım kızım ilçedeki gençlere de örnek olur" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.