Bugünkü
Takvim

Yüzlerini poşuyla kapatan iki kişi kaçırdıkları üniversite öğrencisine bir depoda saatlerce tecavüz etti. Genç kızın gittiği iki hastane kan ve doku örneği almayı reddetti

ABONE OL
Poşulu tecavüz
Ankara'nın en gözde semtlerinden Bahçelievler'de Başkentliler'i dehşete düşüren bir tecavüz olayı yaşandı. 19 yaşındaki üniversite birinci sınıf öğrencisi bir genç kız, kendisini takip eden ve yüzlerini poşuyla kapatan iki kişi tarafından siyah bir minibüsle kaçırıldı. Zanlılar, OSTİM'de boş bir depoya götürdükleri genç kızı tehdit ederek saatlerce tecavüz etti. Yüzlerindeki poşuyu hiç çıkarmayan zanlılar, daha sonra kredi kartı şifresini zorla öğrendikleri genç kızın bankadaki bin lirasını çekti. Parayı aldıktan sonra genç kızı sokak ortasında araçtan atan tecavüzcüler kayıplara karıştı. Perişan haldeki üniversite öğrencisi polise sığındı ve başına gelenleri ağlayarak anlattı. Genç kızın ifadesi üzerine polis alarma geçti. Ekipler, olayın meydana geldiği bölgedeki tüm MOBESE ve güvenlik kameralarını inceledi. Kamera kayıtlarında öğrenci kızın kaçırıldığı lüks minibüs saptandı, ancak plakasının sahte olduğu belirlendi. Kamera kayıtlarında ayrıca, minibüsteki kişilerden birinin genç kızı takip ettiği görüldü. Olayı aydınlatmak için özel bir ekip oluşturuldu.

RESMEN SKANDAL
Tecavüz dehşetiyle sarsılan talihsiz kız, ikinci bir şoku da doku ve kan örneği alınması için götürüldüğü iki devlet hastanesinde yaşadı. İddiaya göre, ilk olarak Ulus Devlet Hastanesi'ne götürülen üniversiteliye, "Biz bu işe karışmayız" denildi. Hastane görevlileri genç kızdan doku ve kan örneği almadı. Bunun üzerine genç kız Numune Hastanesi'ne götürüldü. Ancak hastane görevlilerince burada da genç kıza aynı yanıt verildi. Polisin, saatler süren çabaları sonucu alınan kan ve doku örnekleri şikayet dilekçesine konuldu. Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili olarak soruşturma başlattı.

kalan karakter 1000

canan kayakiran canan kayakiran

bu pislikler toplumdan nasil arinacak öyle cezalar verilmeliki cesaret bile edilmesin tabi olayin sonrasi da vahim hastanenin karismak istememesine anlam veremedim eski köye yeni adetmi bu nedir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 17.05.2013 15:28
vatandaş vatandaş

Ne demek biz bu işe karışmayız,bir an önce çözümlenmesi için herkesin yardımcı olması lazım.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın devri bitmedikçe böyle olaylar midemizi daha çok bulandırır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 17.05.2013 11:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.