Bugünkü
Takvim

Esir mürettebat artık sevdikleriyle

Somalili korsanlar tarafından tam 89 gün esir tutulan Türk mürettebat dün uçakla İstanbul'a geldi, sevdikleriyle kucaklaştı

ABONE OL
Aden Körfezi'nde kaçırıldıktan 89 gün sonra korsanlarla yapılan anlaşma sonucu serbest bırakılan Horizon 1 gemisinin 17 mürettebatı dün uçakla İstanbul'a geldi. Ürdün'ün başkenti Amman'dan kalkan uçakla, sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'na inen mürettebat yakınları tarafından sevinçle karşılandı. Geminin 4. Kaptanı Aysun Akbay, "Çok yorgunum, dinlenmeye ihtiyacım var. Aileme 'çok iyiyim, iyiyim' dedim ama çok korktuğumu anlatamadım'' dedi.

'Bir daha gitmem'
Bir daha Aden Körfezi'ne kesinlikle gitmek istemediğini belirten Aysun Kaptan, korsanlara ne kadar fidye verildiğine yönelik soruları yanıtsız bıraktı. Horizon 1 gemisindeki 23 mürettebattan 4'ü gümrük işlemlerindeki sıkıntılar nedeniyle Ürdün'de kaldı. 2 kişinin ise gemiyle daha sonra geleceği bildirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.