Bugünkü
Takvim

Çöp masalları

Çöp esnafı dediğimiz kitle başta büyük kentlerin vahşi depolama merkezlerinde çoluk çocuk yaşayıp çalışıyor Her türlü mikrobun, pisliğin içinde süren bu yaşamlar erken ölümlere, tedavisi mümkünsüz hastalıklara yol açıyor.

ABONE OL
Konuyla ilgili görüştüğüm Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları anlatıyor: "Savaş Abi gerçekten de zor koşullarda yaşadıklarını biliyorum. Özellikle çocuklar için çok üzülüyoruz. Defalarca sağlık ekibi gönderdik oraya. Kontrolden geçirilsin istedik. Ama hiç biri çocuğunu doktorlara emanet etmiyor. Kendileri de görünmüyor tıp ekibine. Hastalık çıkarsa hep birlikte işlerini yitireceklerinden korkuyorlar. Yangın tehlikesi ise en büyük sıkıntı. Yazın çıkan çöp yangını kenti yakacaktı sen de biliyorsun. Ama bu ders oldu büyüklerimize de. Geçen gün Kültür Turizm Bakanımız 400 bin TL yolladı. Ben yangının ardından İstanbul'a gidip katı atık tesislerini inceledim. Gördüm ki Bodrum'da yapılmayacak bir şey değil. Bunu en kısa zamanda devreye sokabiliriz. 1,5-2 sene içinde faaliyete geçer."

KİM KURTARACAK

Yazımı S.O.S imdat çağrısıyla bitireceğim. Kurtaralım onları. Son olarak da soruyorum: Başta bu çöp gettosunda yaşayan çocuklar olmak üzere herkesin sağlık taramasını yaptırmaya, okumayan çocukları okullara kaydettirmeye, başlarına yıkılması an meselesi olan o karton, teneke, mukavva evleri mesela konteynır barınaklarla desteklemeye, özel iş elbiseleri, maskelerle çalışmalarını sağlamaya kim el verir, destek atar, yardım yapar?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.