Merakla beklenen TEKNOFEST 2019 kapılarını açtı! Bir ilk yaşandı

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapılarını açtı. 22 Eylül tarihlerine kadar meraklıları ağırlayacak olan TEKNOFEST ilk gününde bir ilke imzasını attı. Türkiye'nin ilk uçan aracı Cezeri TEKNOFEST kapsamında ilk kez kamuoyu önüne çıktı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul) başladı.

CEZERİ İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Türkiye'nin ilk uçan aracı Cezeri TEKNOFEST kapsamında ilk kez kamuoyu önüne çıktı. Cezeri Uçan Araba, sağlık sektörü ve askeri alanda lojistik destek faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırmak için geliştiriliyor.

MİLLİ UÇAN ARABA CEZERİ TEKNOFEST'TE GÖRÜCÜYE ÇIKTI! TIKLA VE İZLE

Cezeri, yolcu ve kargo taşımacılığında aktif olarak rol alacak şekilde de tasarlanıyor.

Cezeri'nin özellikleri ise şu şekilde...

Seyir hızı saatte 100 kilometre, azami uçuş irtifası 2 bin metre olan Cezeri, yaklaşık 1 saat havada kalacak, 70-80 kilometre menzile erişebilecek.

TEKNOFEST'TE NELER VAR?

Yarışmacılar sabahın erken saatlerinden itibaren festival alanına gelip stantlarına yerleşti. Vatandaşlar alana girişler için oluşturulan kontrol noktalarından içeri alındı.

DİĞER GALERİLER