Trabzonspor-Galatasaray maçını böyle yorumladılar

Trabzon Şenol Güneş Stadyumu'nda oynanan Trabzonspor-Galatasaray maçını usta spor yazarları değerlendirdi.

Trabzonspor-Galatasaray maçını böyle yorumladılar

Trabzonspor'un evinde Galatasaray'ı 4-0 mağlup etmesi sonrası bu flaş skorun Türk basınındaki yankılarını sizin için derledik.

İşte o yorumlar...

Trabzonspor-Galatasaray maçını böyle yorumladılar

Levent Tüzemen - FotoMaç


Her maçın bir hikayesi ve kadro planlanması vardır. Kazanan takım bozulmaz derler ama bazen kadro tercihleri rakibe göre değişiklikler yaşayabilir. Fatih Terim'in Belhanda- Emre Akbaba-Sinan-Onyekuru- Eren Derdiyok ile hücum hattını oluşturması aşırı bir fanteziydi.
Trabzon'un erken golü bulmadan önce oyun planı, "Alan savunması yap. Top Maicon-Ahmet Çalık ikilisindeyken baskı yap ve orta alanda çabuk çoğal, savunmayı kalabalık tut" şeklindeydi.
Ünal Karaman'ın planı aksamadı.
Geriye dönüşleri tank gibi olan Maicon-Ahmet ikilisi varken Galatasaray'ın Trabzon kalesine çok adamla gözü kapalı gitmesi hatayd.

Trabzonspor-Galatasaray maçını böyle yorumladılar

Olcay Çakır - FotoMaç


Belhanda yaptığı sert hareket sonrası oyundan atıldığında; tüm senaryoların, taktik anlayışların yerini "nem" gibi, mükemmel tribünler gibi ve yana, geriye paslar gibi konulara bıraktı kafamızda.
Daha maçın başı denilebilecek bir dakikada Trabzonspor sahanın belki de en iyisi Onazi'nin ayağından golü bulması açıkçası beklenmeyen bir durumdu her iki takım kenar yönetimleri ve izleyenler için.
Öne bu kadar erken geçen Trabzonspor'un kontrollü oyunu, topu rakibe bırakan oyunu; futbolda pek de iyi neticeler vermediği yıllarca test edilmiş; "geriye yaslanma" durumu gibi gözükse de; doğru ve kusursuz oynamayı başaran Trabzonsporlu oyuncular hızlı çıkıp ikinci golü de buldu. Eksik kalan Galatasaray takımının moralleriyle birlikte maçı da kafalarda kaybettiğine tanıklık ettik..

Trabzonspor-Galatasaray maçını böyle yorumladılar

Rıdvan Dilmen - FotoMaç


Trabzonspor-G.Saray maçının ilk yarısını statta izleyen bir kişi, "İkinci yarıya evde bakarım" deyip çıksa ve trafikten evine yetişemese bile çok şey kaçırmaz.
İkinci yarıda güzel gol hariç hiçbir şey olmadı.
Trabzonspor büyük kulüp... Uzun yıllardır şampiyon olmasa da büyük bir camia. Mazisi güçlü bir kulüp. G.Saray 3 yıl üst üste puan çıkaramadığı deplasman yakın tarihinde yoktur, bakmak lazım. Trabzonspor konomik problemlere rağmen hem takımı korudu, hem de eksikleri tamamlamaya çalıştı. Nwakaeme ayağına top gelince keyif veren bir oyuncu. Bir İskender Günen geldi..

Trabzonspor-Galatasaray maçını böyle yorumladılar

Zeki Uzundurukan - FotoMaç


Trabzonspor, tahrip gücü yüksek bir futbolla başladı derbiye.
Stresten uzak, ne yaptığını bilen bir takım vardı sahada. Golü de erken bulunca, tribünlerin şahlanışı, Trabzonspor için de sahada TSunami etkisi gösterdi ve goller art arda geldi.
Nwakaeme için geçen hafta A Spor'da 'Yeni Yattara' demiştim.
Trabzonspor, muhteşem futbolu ile daha ilk maçında taraftarların gönlünde taht kuran yeni Yattara'sını dün karşısında vizyona soktu..

DİĞER GALERİLER