Bugünkü
Takvim

Spor adamlarından BJK ve FB yorumu

BEŞİKTAŞ'IN YAPMASI GEREKEN

Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın Napoli karşısında ilk yapması gerekenin rakibini hataya zorlamak olduğunu söyledi. İşte Demirkol'un o sözleri...

HÜCUMDAN TAVİZ VERMİYORLAR

Napoli, Milik'in sezon başı takıma çabuk uyumuyla hızlı başladığı sezonda son 6 maçında 4 yenilgi aldı. Kazandıklarıysa Crotone ve Empoli maçları. Bunun nedeni oynadıkları oyunun kalitesinde bir düşüş değil. Yüksek kaliteyle oynamaya adanmışlık. Savunmada yaptıkları hatalar Beşiktaş maçında olduğu gibi başlarına sıkıntılar açıyor. Ancak bunu düzeltmek için oynadıkları total hücum futbolundan taviz vermiyorlar.

HATALAR BÜYÜK SONUÇLAR DOĞURUYOR

Temel sorun, savunma merkezini ileri çıkararak oynamaları, oyunu önde tutup stoperleriyle hızlı oyun kurmak istemelerinden çıkıyor. Bundan büyük avantaj yani akın sürekliliği sağlıyorlar ancak ufak hatalar büyük sonuçlar da doğuruyor.

ABOUBAKAR'IN TEMEL GÖREVİ

İlk maçta Aboubakar'ın temel görevi özellikle Koulibaly'yle birebir oynarak çıkmasını engellemek ve onu hataya zorlamaktı. Genel olarak bunu iyi yaptı, gevşediği anda da Napoli'nin ilk golü geldi.

CANER'İ KAYBETMEK DAHA ZOR

Beşiktaş'ta Caner'i kaybetmek, diğer tüm oyuncuları kaybetmekten daha zor. Caner oynadığı takımlarda oyununu empoze eden bir oyuncu. Caner gelir, kendi işini yapar, takım da ona uyar. Beşiktaş'ta da bu oldu. Bu diğer oyunculara konfor sağlıyor. Diğer oyuncular rahatlıyor. Beşiktaş buna alıştı. Caner'i çıkarınca, zaten kadro geçen seneye göre tam alışmamış, bu kötü bir kayıp oldu. Şenol hoca buna çözüm bulacaktır, Napoli'nin şifresi belli.

DİĞER GALERİLER