Mbaye Diagne'nin Instagram canlı yayınındaki skandal sorusuna tepki yağdı! "Kızına sorabilir misin?"

Galatasaray'ın sezon başında Club Brugge'a kiraladığı Mbaye Diagne Instagram hesabından yaptığı canlı yayında genç bir kadına sorduğu soruyla eleştirilerin hedefi oldu. Diagne'ye "Zenginsin diye her şeye iznin yok. Böyle bir soruyu kızına sorabilir misin?" şeklinde tepkiler yağdı.

Bonservisi Galatasaray'da olan ve kiralık gittiği Club Brugge'de corona virüsü salgını öncesinde kadro dışı durumda çalışmalarını sürdüren Mbaye Diagne, son hareketiyle ülkesinde bir kez daha tartışma yarattı.

"İLK NE ZAMAN SEKS YAPTIN?"
Instagram'ı yoğun şekilde kullanan Diagne, genç bir kadınla yaptığı canlı yayında "İlk kez ne zaman seks yaptın" diye sordu ve kadının çok utanarak yayından çıkmasının ardından tepkilerin hedefinde kaldı.

TEPKİ YAĞDI
Senegal basını, ülkede evlilik dışı cinsel birlikteliğin yasak olduğunu vurgulayarak, Diagne'nin böyle bir soruyu rahatlıkla sormasının kabul edilemez olduğunu yazdı ve Nijerya'nın ünlü isimlerinden de tepki geldi.

"KIZINA SORABİLİR MİSİN?"
Senegalli şarkıcı KetcHup, Diagne'yi hedef alırken, "Zenginsin diye her şeye iznin yok. Böyle bir soruyu kızına sorabilir misin? Ülkemi tanıyamıyorum. Böyle insanları nasıl referans olarak alıyorlar, anlamıyorum. Devlet hemen cezasını kesmeli" ifadelerini kullandı.

İKİ EŞLİ YAŞIYOR
Mbaye Diagne, daha önce de iki eşli olduğu için gündeme gelmiş ve, "Ben kimseye ihanet etmiyorum. Soumboulou ve ben ne olduğunu biliyoruz. Soumboulou ile tanışmadan 4 yıl önce eşimle tanıştım, ne olacağını biliyordu.

DİĞER GALERİLER