Vav TV İzle

Gençlerbirliği - Galatasaray maçı sonrası çarpıcı değerlendirme: Cesaret edemedi

Süper Lig'de 39. hafta heyecanı dün oynanan maçlarla devam etti. Düşme potasındaki Gençlerbirliği'nin konuğu olan Galatasaray, Halil Dervişoğlu ve Emre Akbaba'nın golleriyle sahadan 3 puanla ayrıldı. Karşılaşma sonrası spor yazarları maçı maçla ilgili değerlendirmede bulunurken, hakem Halis Özkahya ve VAR hakemi Abdülkadir Bitigen'in performansları eleştiri konusu oldu.

ERMAN TOROĞLU - İŞKENCE!

Galatasaray diyor ki: Beşiktaş puan kaybederse bir ihtimal şampiyon olurum. Ben de diyorum ki: Eğer bu futbolla G.Saray şampiyon olup Beşiktaş olamayacaksa vah Türk futbolunun haline... 90 dakika maç izledim işkence gibi. İlk devre G.Saray'ın attığı golden başka pozisyon yok. O da hazırlanmış bir pozisyon değil, golü atan oyuncunun şahsi becerisi ve güzel vuruşu.

İkinci yarı biraz daha kımıldadılar. G.Saray'ın kadrosunda Gençlerbirliği'ne göre haliyle daha iyi oyuncular var. Ama oynadığı oyun fiyasko. Sakın skora aldanmayın çünkü G.Birliği, G.Saray kalesinde 90 dakika tehlike yaratamadı. Yani Muslera'yı hiç görmedik. Yaptığı tek kurtarış yok. Ben bu yazıyı yazdıktan sonra iki takımın teknik adamları da kim bilir maçtan sonra neler söyleyecektir.

Veya hafta boyunca basın kim bilir neler yazacaktır? 'G.Saray kendine geldi, net galibiyet' diye... G.Birliği için söylenecek tek şey var. Çok kötü yönetildiler rahmetli İlhan abiden sonra. Bir yahudinin oğlu satılık bir emlak almaya gidiyor, babası soruyor oğluna 'Oğlum burayı almaya gidiyorsun da bu emlak alacağın insana babasından mı kalmış yoksa kendi mi almış' diye. 'Çünkü eğer kendi almışsa işin zor, kolay kolay satmaz ama babadan kalmışsa merak etme alırsın. Büyük para verme' diyor. İşte G.Birliği'nin hali de şu an bu. Benzetme tam uyuyor.

Hakemlik maç olmadı çünkü kritik maç olmadı olsa ne olurdu bilinmez. İşte böyle bir ligimiz var. Bu işkenceyi çekmeye devam ediyoruz. Allah'tan Beşiktaş diye bir takım var da onun maçlarından keyif alıyoruz.

SERKAN KORKMAZ - SIRAT KÖPRÜSÜ

Lig ufak ufak şekillenince gözler de ufak ufak transfere kayıyor. Dün akşamki maçın ardından ilk önemli transferi A Milli Futbol Takımı'mızın yaptığını söyleyebiliriz. Halil Dervişoğlu, kısa sürede sergilediği özellikleriyle önemli bir golcü olacağının sinyallerini verdi. Şenol Güneş gibi deneyimli bir hocanın kayıtsız kalacağını sanmıyorum. Galatasaray'da kimlere, ne umutlar bağlandı, şimdi kimlerle sezon tamamlanıyor' dikkat çekmek istedim.