Bugünkü
Takvim

Fenerbahçe'ye Kadıköy deplasman oldu! 30 yıllık seri sona erdi

Fenerbahçe, daha önceki yıllarda Kadıköy'deki Ülker Stadı'nda rakiplerine nefes aldırmazken, son zamanlarda adeta hüsran yaşıyor. Fenerbahçe'nin rakipleri, alınan galibiyetler sonrası 'hatıra fotoğrafı' çektirirken, Ülker Stadı 'hatıra duvarı' olmaya başladı. Bununla beraber 30 yıllık seri sona erdi.

Fenerbahçe'nin tarih boyunca en önemli kalesi Kadıköy olurken, son 3 yılda bu durum tamamen değişti.

Arka arkaya bütün seriler bitti, rakipler rahatça kazanmaya başladı. 2018'den bu yana hem derbilerde hem de diğer maçlarda rakipler galip gelerek Kadıköy'den mutlu ayrıldı. 'Burası Kadıköy, Buradan Çıkış Yok' sloganı adeta unutuldu.

Bu nedenle sportif anlamda başarısızlıklar yaşanmaya başladı. Rakipler soyunma odalarında sürekli sevinir oldu. G.Saray'a önce 21 yıllık seri yitirildi. Ardından üst üste 2. sene de ezeli rakibe üç puan verilerek 30 yıl sonra bir ilke imza atıldı.

Trabzonspor'a da kupadaki mağlubiyet sonrasında 23 yıl sonra kaybeden sarı-lacivertliler, Beşiktaş'a da 15 yıl sonra boyun eğdi. Kasımpaşa ve A.Gücü 11 yıl sonra sevinirken, Göztepe de 21 yıllık hasreti bitirdi. Yeni Malatyaspor da tarihinde ilk kez Kadıköy'de maç kazandı.

Fenerbahçe özellikle son 3 yılda derbilerde sadece 2 kez güldü. Geçen sezon Beşiktaş'ı, bu sezon da Trabzonspor'u 3-1 devirdi. Galatasaray'a karşı ise 3 maçta 2 yenilgi 1 beraberlik alındı.