Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal çileden çıktı! İki yıldız...

Derbiden önceki hafta Ankaragücü deplasmanına çıkacak olan Fenerbahçe'nin başı sakatlıklarla dertte. Galatasaray derbisinde Rodrigues'in formaya giyemeyeceğinin açıklanmasının ardından bir kötü haber de Simon Falette'den geldi. Teknik direktör Ersun Yanal'ın nasıl bir rota izleyeceği merak edilirken Yanal, çoktan yol haritasını çıkardı. İşte detaylar...

Perşembe akşamı yapılan antrenmanda ağır bir sakatlık geçiren ve çekilen MR'da sahalardan en az 3 hafta uzak kalacağı netleşen Rodrigues'in dönüşünün 4-5 haftayı bile bulma ihtimali teknik heyeti endişelendiriyor.

Hürriyet'in haberine göre, şampiyonluk yolunda kritik viraj olarak görülen Ankaragücü ve Galatasaray maçları öncesinde kanatlardaki bu sıkıntı Ersun Yanal'ın elini oldukça zorlaştıracak gibi gözüküyor.

SAKATLIKLARDAN ÇOK ÇEKTİ

İlk yarıda stoper ve sol bekte yaşanan sakatlıklar yüzünden bir tek maça dahi ideal kadroyla çıkamayan Ersun Yanal'ın ikinci yarıda da orta sahanın sağ ve sol kanadındaki eksikliklerle baş etmeye çalışacak olması elini oldukça zorlaştıracak gibi gözüküyor.

JOKER NABIL DIRAR

Takımın adeta joker oyuncusu haline gelen Nabil Dirar'ın, Hasan Ali Kaldırım'ın dönüşüyle birlikte eski görev yeri olan orta sahanın sağ tarafına geçmesi bekleniyor.

DENİZ TÜRÜÇ İLE DÖNÜŞÜMLÜ

Öte yandan Dirar'ın, Deniz Türüç'le dönüşümlü olarak bu görevi yürütmesi beklenirken, yaşanan son sakatlıkla orta sahanın yeniden şekillenmesi bekleniyor.

DİĞER GALERİLER