Fatih Terim'den flaş karar! Fatih Öztürk kızağa çekiliyor

Galatasaray'da Muslera'nın sakatlığı döneminde tecrübesinden faydalanmak için transfer edilen Fatih Öztürk'ün yediği goller Fatih Terim'in sabrını taşırdı. Tecrübeli teknik adamın BB Erzurumspor maçında kaleyi Fatih Öztürk'ten alarak Okan Kocuk'a vermeyi planladığı öğrenildi.

Galatasaray kalede büyük risk aldı ve bedeli ağır oldu. Muslera'nın ağır sakatlığı sonrası yeni sezonda kaleyi 33 yaşındaki Fatih Öztürk'e emanet eden Cim-Bom'da Alanya maçından sonra gündemin 1 numaralı maddesi kaleci oldu.

Muslera'nın, ocak ayında sahalara dönecek olmasından dolayı yabancı bir "yedek kaleci"yi lüks bulan Teknik Direktör Fatih Terim, Uruguaylı eldiven dönene kadar yerli ve tecrübeli bir eldiven istemişti.

Milliyet'in haberine göre bu çerçevede Kasımpaşa'dan ayrılan Fatih Öztürk'e kale teslim edildi. Fatih sezona iyi başladı ama erken tartışılan bir isim haline geldi.

Uzaktan yediği goller, yan toplardaki zaafları ve topu oyuna sokmadaki eksileri daha 5. hafta sonunda Muslera'yı arattı.

Gaziantep maçında Andre'den uzaktan gol yiyen Fatih topu izlemiş ama bu durum güzel futbol ve galibiyete gölge düşürmemişti.

DİĞER GALERİLER