Vav TV İzle

Maske zorunluluğu ve pazar kısıtlaması kalkacak mı? Kabine Toplantısı başladı gözler Başkan Erdoğan'da

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 15.30'da başladı. Türkiye yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında haziran ayı normalleşmesi ile aşılamada resmen çığır açtı. Nüfusun 3 katı kadar tedarik edilen aşı sonrası 42 milyon doza yakın aşılama yapıldı. Aşılamada yaşanan olumlu gelişmeler sonrası özellikle maske yasağı ve pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak ediliyor. Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıda turizm sektörüne verilen KDV desteğinin uzatılması konusunun gündeme gelmesi öngörülüyor. Kritik Kabine Toplantısı'nda alınacak kararları Başkan Erdoğan duyuracak.

Türkiye'de pazar günü yasağı ile maske kısıtlamasının kaderi bugün belli oluyor. Koronavirüste pandemi kısıtlamalarının kaldırılması için gözler 15.30'da başlayan Kabine Toplantısı'nda.

Hızlı aşılama ve vatandaşın tedbirlere tam uyumuyla pandemin etkisini önemli ölçüde kıran Türkiye'de 1 Temmuz'dan itibaren pazar günleri de sokağa çıkma serbestisi geliyor.


BAŞKAN ERDOĞAN SAATLER SONRA AÇIKLAMA YAPACAK
Kısıtlamalar ve yeni normalleşmenin ikinci kademesi için önümüzdeki sürecin şekilleneceği kabine toplantısının gerçekleşeceği kritik günde toplantının bitmesi ile birlikte gözler kameraların karşısına geçecek olan Başkan Recep Tayyip Erdoğan'da olacak. Bakanlar Kuruluna başkanlık edecek olan Erdoğan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunumu sonrasında kabinenin pandemiye dair alacağı kararları Tüm Türkiye'ye ilan edecek.

İşte kabine gündemine dair sıcak bilgiler;

HAFTA İÇİ AKŞAM KISITLAMASI ESNETİLECEK
Hafta içi saat 22'den sonra olan kısıtlama ya 24'e çekilecek ya da tamamen kaldırılacak.