Vav TV İzle

Tarihin kara lekesi: 28 Şubat! İşte siyasilerin 28 Şubat paylaşımları

28 Şubat 1997 postmodern darbesinin üzerinden tam 24 yıl geçti. Başörtülü öğrenciler okullarına giremedi, süreç arkasında milyonlarca mağdur bıraktı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 28 Şubat bildirisini "milli irade suikastı" olarak niteledi. İletişim Başkanı Altun, "28 Şubat bir darbedir. 28 Şubat yalnızca askeri değil siyasi, kültürel ve sosyal bir darbedir" dedi. İşte siyasilerin 28 Şubat mesajları…

Tarihe postmodern darbe olarak geçen 28 Şubat'ın 24'üncü yıl dönümünde siyasilerden mesajlar geldi.

BAŞKAN ERDOĞAN: DARBE BİR İNSANLIK SUÇUDUR
Darbe bir insanlık suçudur. #28Şubat'ı yaşadım, 28 Şubat'ın farkındayım.

OKTAY: MİLLİ İRADE SUİKASTI
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Twitter'dan "28 Şubat bildirisi yakın siyasi tarihimize düşürülmüş kara bir leke, temelinde yatan zihniyetle birlikte yok edilmesi gereken bir milli irade suikastıdır" mesajını paylaştı.

ALTUN: YALNIZCA ASKERİ DEĞİL SİYASİ, KÜLTÜREL VE SOSYAL BİR DARBE
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "28 Şubat bir darbedir. 28 Şubat yalnızca askeri değil siyasi, kültürel ve sosyal bir darbedir. Aziz milletimiz, tarihinden aldığı güç ve ilhamla 28 Şubat'ı gerçekleştiren zihniyete çok kısa bir süre içerisinde, kendi evlatlarını yeniden iktidara taşıyarak cevap vermiştir. Çünkü 28 Şubat, aziz milletimize ve değerlerimize kin besleyenlerin ele ele verdiği bir süreçtir'' dedi.

ÇELİK: SİYASİ TARİHİMİZİN EN KARANLIK DÖNEMLERİNDEN BİRİNİN SEMBOLÜ
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise 28 Şubat'ı, ''siyasi tarihin en karanlık dönemlerden birinin sembolü" olarak tanımladı.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

"28 Şubat süreci tüm darbe süreçleri gibi demokratik değerlere, millet iradesine, temel hak ve hürriyetlere açık saldırganlık içeren bir girişimidir. 28 Şubat haysiyetsiz bir milli irade düşmanlığıydı. 28 Şubat'ın karanlık günlerine geri dönmemek için millet olarak demokratik birikimimize büyük bir güçle sahip çıkmalıyız. Demokrasiyi korumada hassas olmalı ve demokratik kazanımları sürdürmeliyiz."