İstanbul'da yaşayanlar dikkat! Güncel koronavirüs haritası yayımlandı: İşte riskin en yüksek olduğu yerler

İstanbul'da koronavirüs haritası her geçen gün daha da kızarıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, "28 ilçede artış yüzde 50'nin üzerinde" dediği kente ilişkin "Hayat Eve Sığar" uygulamasındaki son veriler, neredeyse her ilçenin kırmızıya boyandığını gösteriyor. Peki İstanbul'un koronavirüs haritasında en riskli ilçeler hangileri? İşte son dakika güncel verilerle riskin en yüksek olduğu yerler.

Kovid-19 salgınından nüfus yoğunluğuna bağlı olarak en çok etkilenen İstanbul'da, ilçelerdeki vaka sayıları henüz açıklanmazken, "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden yayınlanan son veriler, neredeyse her ilçe ve mahallenin kırmızıya boyandığını gösteriyor.

Kovid-19 salgınından nüfus yoğunluğuna bağlı olarak en çok etkilenen İstanbul'da, ilçelerdeki vaka sayıları henüz açıklanmazken, "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden yayınlanan son veriler, neredeyse her ilçe ve mahallenin kırmızıya boyandığını gösteriyor. Milliyet'te yer alan haber şöyle:

BAHÇELİEVLER
Eğitim ve sosyo ekonomik düzeyi düşük bölgelerde hasta sayısındaki artış korkutucu boyutlara ulaşmış durumda. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın, vaka artışının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu söylediği 28 ilçe de haritaya yansımış durumda.

ARNAVUTKÖY
Avrupa yakasında en kötü durumdaki ilçeler, Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa, Bahçelievler, Beyoğlu, Eyüpsultan, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Arnavutköy olarak sıralanıyor.

ESENYURT
Hayat Eve Sığar uygulamasında iki hafta öncesine kıyasla görece artışın yaşandığı ilçelerin ise Beşiktaş, Avcılar, Şişli, Çatalca, Bakırköy olduğu göze çarparken, vaka sayısının Anadolu yakasında da her geçen gün arttığı dikkatlerden kaçmıyor.

DİĞER GALERİLER