Helikopter kazasında şehit olan askerlere veda

İstanbul'da dün yaşanan helikopter kazasında şehit olan dört asker için tören düzenlendi. Şehitlerin cenazeleri Ankara, Bitlis ve Bursa'da defnedildi.

İstanbul'da dün eğitim uçuşunu yapan askeri helikopterin sabah saatlerinde düşmesi sonucu şehit olan Kara Pilot Albay Göksenin Aytural Şaylan, Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli ve Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan son yolculuklarına uğurlandı.

İstanbul'daki helikopter kazasında şehit olan Kara Pilot Albay Göksenin Aytural Şaylan ve Teknisyen Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde düzenlenen törenin ardından Cebeci Askeri Şehitliğinde toprağa verildi.

Ankara'daki törene TBMM Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlı ve MHP lideri Devlet Bahçeli de katıldı.

Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever ise Bursa Osmangazi'de son yolculuğuna uğurlandı.

Helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 4 askerden Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan (41), memleketi Bitlis'in Güroymak ilçesinde düzenlenen törenin ardından Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin biri 40 günlük, 3 çocuğu olduğu öğrenildi.

DİĞER GALERİLER