Elazığ'da mucize kurtuluş! Depremden saatler sonra enkazdan sağ çıkarıldılar

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Elazığ'da meydana gelen depremin ardından 2'si çocuk 10 kişinin kurtarıldığını açıkladı. Mustafa Paşa mahallesinde depremden 7 ve 8 saat sonra enkazdan 2 kadın çıkarıldı. Gelen son dakika haberine göre Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde enkaz altından 12 saat sonra 6 aylık bir hamile kadın daha çıkarıldı. O anlar kameralara saniye saniye yansıdı.

Elazığ'da yaşanan deprem felaketinin ardından acı haberler kadar iyi haberler de geliyor. Enkazdan şu ana kadar 2'si çocuk 10 kişi sağ çıkarıldı.

6 AYLIK HAMİLE KADIN KURTARILDI

20 kişinin hayatını kaybettiği, binden fazla kişinin yaralandığı doğal felakette 6 aylık hamile olan Pınar Dişli AFAD ekiplerince enkaz altından çıkarıldı. Pınar Dişli'nin enkaz altından çıkarılışı kameralara saniye saniye yansıdı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD), biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesine bağlı Gezin'de olmak üzere iki kişinin daha enkaz altından kurtarıldığı bildirildi.

AFAD'ın twitter hesabından, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Elazığ'da görev yapan arama kurtarma ekiplerimiz az önce biri Gezin'de, biri de merkezde olmak üzere, iki kişiyi daha enkaz altından sağ olarak kurtarmıştır" ifadelerine yer verildi.

2 KADIN KURTARILDI

Mustafa Paşa Mahallesi'nde ise 50 metre arayla alt katları dükkan 5 katlı 2 bina da çöktü.

DİĞER GALERİLER