CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve yandaş Sözcü Gazetesi’nden büyük yalan!

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Gaziantep'te açılışı yapılan 300 fabrikayla ilgili paylaşımda bulundu ve "Sanayi sitesindeki lokantanın adı bile listede" iddiasında bulundu.

Özgür Özel'in lokanta olarak iddia ettiği yer Dondurulmuş Gıda ve Hazır Yemek Fabrikası. Fabrika için 20 milyon TL yatırım yapılmış!

Fabrika 8 bin metrekare kapalı alanda kuruldu ve fabrikada 200 çalışan bulunuyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in lokanta dediği yerin Dondurulmuş Gıda ve Hazır Yemek Fabrikası olduğu, fabrika için 20 milyon TL yatırım yapıldığı ortaya çıktı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Özel'i eleştirerek "Türk sanayicisine, girişimcisine bu kadar yabancı olan bir ana muhalefet partisinin yatırımdan anladığı en fazla heykel olabilir" dedi.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Gaziantep'te açılışı yapılan 300 fabrikayla ilgili paylaşımda bulundu ve 'Sanayi sitesindeki lokantanın adı bile listede' iddiasında bulundu.

ÖZEL'İN LOKANTA DEDİĞİ YER 8 BİN METREKARE KAPALI ALANDA FAALİYET GÖSTERİYOR
Özgür Özel'in lokanta olarak iddia ettiği yerin Dondurulmuş Gıda ve Hazır Yemek Fabrikası olduğu, fabrika için 20 milyon TL yatırım yapıldığı öğrenildi. Fabrikanın 8 bin metrekare kapalı alanda kurulduğu ve 200 çalışanın bulunduğunu öğrenildi.

END Grup Hazır Yemek Gıda Yönetim Kurulu üyesi Ersin Özalkan; Acıoğlu Piza firmasının END Grup şirketlerinden olduğunu söyledi.

Ersin Özalkan, Özgür Özel'in 2019 yılında 5. Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırımının tamamlandığını belirterek, "Çömçeci markası ile dondurulmuş ve taze hazır yemek, ünlü mamüller, tatlı, ileri işlenmiş et ürünleri üretmektedir... Sayın vekilim bilgi amaçlı paylaşıyorum, maalesef lokanta olarak algılandık" dedi.

DİĞER GALERİLER