Adnan Oktar'a vatandaşlardan büyük tepki

Çengelköy'deki evinden kaçmaya çalışırken Sarıyer civarında yakalanarak gözaltına alınan Adnan Oktar, saat 10.00 sularında sağlık kontrolünden geçirilmek için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Oktar'a burada çevrede bulunan vatandaşlar tepki gösterdi.

Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar'a sabaha karşı İstanbul Emniyeti Mali Şube Müdürlüğü tarafından hava destekli dev operasyon düzenlendi. Adnan Oktar'a yönelik suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık ve 7-10-14 yaşlarındaki kız çocuklarına taciz, çocuk alıkoyma, iftira, suç isnat etme, dinin inancın suistimaliyle dolandırıcılık, rüşvet ve ruhsatsız silah bulundurma yer alıyor. İstanbul merkezli 5 ildeki hava destekli büyük operasyonda 200'den fazla gözaltı olduğu öğrenildi. Öte yandan Çengelköy'deki evine baskın yapılan Adnan Oktar ve korumalarının kaçmaya çalışırken emniyet güçlerine mukavemet gösterdiği ve polis tarafından zor kullanılarak gözaltına alındığı belirtildi.

ADNAN OKTAR ÇENGELKÖY'DEN SARIYER'E KAÇARKEN YAKALANDI
Operasyonun haberini alan Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki evinden Sarıyer'deki gizli bir eve kaçmaya çalıştığı öğrenildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Adnan Oktar'ın polise mukavemet gösterdiği belirtiliyor.

ADNAN OKTAR'A VATANDAŞLARDAN BÜYÜK TEPKİ
Sabah saatlerinde gözaltına Oktar, saat 10.00 sıralarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Sağlık kontrolünün ardından hastanede bahçesindeki polis otosuna bindirilen Oktar'a çevredekiler tepki gösterdi.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GÖTÜRÜLDÜ
Bazı kişiler polis aracının camlarını yumrukladı. Oktar daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

DİĞER GALERİLER