TOKİ'den emekliye ucuz ev müjdesi

TOKİ'nin 50 bin sosyal konut projesi kapsamında emekli başvuruları alınmaya başlandı. Peki, TOKİ'nin 50 bin sosyal konut projesine başvurmak isteyen emeklilerin başvuru şartları neler? Emekliler hangi tarihe kadar başvuru yapabilir? İşte ucuz ev sahibi olmak isteyen emeklilerin için tüm detaylar haberimizde...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye'nin 67 ilinde 140 projeyle hayata geçirilecek 50 bin yeni sosyal konut için talep toplanmaya devam ediyor. Normal başvurular için talep toplama süreci tamamlanırken, dün emekli başvuruları alınmaya başlandı.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Evi olmayıp da fırsattan yararlanmak isteyen emekliler, başvurularla ilgili detayları araştırmaya başladı. Emeklilerin pek çok ildeki TOKİ konutları ve başvuru süreci ile ilgili merak ettiği sorular ve cevapları şöyle:

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?
Emekliler başvurularını Halk Bankası'na nüfus cüzdanı ile birlikte şahsen yapacak. Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren 'belgeyi' başvuru formu ile birlikte teslim edecek.

BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?
Başvuru ile birlikte 2+1 konut seçenler 500 lira, 3+1 konut tercih edenler ise bankaya bin lira yatıracak.

BAŞVURU ÜCRETİ GERİ ALINABİLECEK Mİ?
Kura sonucunda ev sahibi olamayanlar, başvuru ücretlerini aynı banka şubesinden geri alabilecek.

DİĞER GALERİLER