Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Ekonomi
 • 23.02.2021 12:52
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 23.02.2021 12:53
ABONE OL

Bankada birikimi olanlara müjde! Faiz oranları resmen fırladı! ?

Son dakika: Banka mevduat faiz oranları adeta uçtu! ? Paralarını nda yatıracak olan vatandaşlar için faiz oranları güncellendi. Gelişmeleri yakından takip edenler, güncel faiz oranlarını araştırmaya başladı. Bankalar arasında rekabeti hız kazandı, bankada parası olanlara müjdeler peş peşe geldi! Aralarında , , , , , ve faiz oranları yükseliş gösterdi. Peki hangisi? ?

20 bin TL 3 ayda kaç TL faiz kazancı sağlar?

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılışma adımları en çok bankada parası olanlara yaradı. Bankada parası olanlar için bankaların vadeli faizleri yükseldi. 96 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları vatandaşların en fazla arattığı konular arasına girmiş bulunmakta. Bankada toplu parası olanlar en fazla faiz veren bankatı öğrenmek istiyor.Haberimizde bu gidişatla alakalı tüm ayrıntıları veriyoruz. Vadeli mevduat hesabı ile kazanç elde etmenin en büyük avantajı risksiz oluşu. Paranızı vadeye koyarken vade bitiminde elinize ne kadar para geçeceğini bilirsiniz. Burgan Bank, Odeabank, İNG Bank, Fibabanka tarafından sağlanan faiz oranlarının yanında devlet bankalarının Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın sunduğu imkanlarda Şubat ayı itibariyle değişti.

20.000 TL birikimi olan 96 günlük faizle kaç TL kazanır?

20.000 TL birikimi olan 96 günlük faizle kaç TL kazanır?

   20.000 TL birikimi olan 96 günlük faizle kaç TL kazanır?

   20.000 TL birikimi olan 96 günlük faizle kaç TL kazanır?

   VADELİ MEVDUAT HESABI NEDİR?

   Vadeli mevduat hesabı ile kazanç elde etmenin en büyük avantajı risksiz oluşu. Paranızı vadeye koyarken vade bitiminde elinize ne kadar para geçeceğini bilirsiniz. Riskten hoşlanmayan bir yatırımcı iseniz vadeli mevduat hesabı sizin için en ideal yatırım aracı olacaktır.

   MEVDUAT FAİZ ORANLARI

   Vadeli mevduat faiz oranları bankadan bankaya değişir. Bu oranlar belli olduğu ve hesaplama yapma olanağınız olduğu için vade bitiminde, bankanın sunduğu faiz oranına göre, elinize ne kadar faiz getirisi geçeceğini bilirsiniz.

   VADE ÇEŞİTLERİ

   Her bankanın uyguladığı vade de birbirinden farklı olabilir. Fakat genel itibari ile 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık vadeler uygulanmaktadır. Her vadenin kendine özgü bir faiz oranı olabilir. Bazı bankalar gün üzerinden de vade belirleyebilir.