Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.03.2020 11:46
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.03.2020 11:54
ABONE OL

: : 'nin tedariğinde sorun yok

haberi... İlk virüs vakasının ülkemizde görülmesinin ardından vatandaşlar manipülatif haberlere de aldanarak marketlere akın etmişti. ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, özel bir TV kanalının canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı. Pakdemirli, "'nin tedariğinde sorun yok" dedi. Pakdemirli, çiftçiye destek ödemeleri konusunda ise "Üreticiye destek ödemeleri yarın başlayacak." müjdesini verdi.

Gıda tedariğinde sorun yok

ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, özel bir TV kanalının canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

'nin konuşmasından satır başları;

" 18 milyar dolar ihracat yapan bir ülke. Kendi kendine yeten bir ülke. Birçok ülke önce can sonra canan hesabıyla gidecek. Sosyal izolasyon toplumlara yansımış durumda. Ülkeler balık almıyor, domateste fazlamız var. Balıkta fazlamız var. Türkiye'nin tedariğiyle ilgili problemi yok.

"DEVLET ÇİFTÇİNİN YANINDA"
Çiftçimiz üretime devam etsin, devlet ne gerekiyorsa onların yanında. Çiftçiler tarlasına rahatça gitsin bunun genelgesi de yayınlandı.

"GEREKENİ YAPARIZ!"
Ekmek satışında tüketicinin doğrudan temasını sınırlandırdık. Ekmek artık sadece market ve fırınlarda satılacak. Etin fiyatıyla birileri oynamaya kalkarsa gereğini yaparız. Gerekirse et ithalatı yaparız.

BARAJLARDA SU SORUNU
İçme suyu ile ilgili barajlarımız bu yıl yüzde 56 oranında dolu. Barajların doluluk oranı şu an yeterli. Su her zaman önemli. Hijyene dikkat edelim ama çeşmeyi açıp suyu da boşa akıtmayalım. Suyumuz kıymetli iktisatlı gidelim.

Alışverişlerde kolonya satışı yüzde bin artmış. Etil alkolü Türkiye üretir. Kolonya ve dezenfektanda 5 aylık stok var, üretim konusunda sıkıntı yok.

500 kooperatif market hedefi projesinde 250 milyon liralık bir yatırım var. Burada amaç kaliteli ürünleri vatandaşa sunabilmek.

PİKNİK VE MANGAL YASAĞI VAR MI?
İnsanlar tabii ki sokağa çıkacaklar. Ama bu işi ciddiyete almamız lazım. Mangal keyfimiz de olmayıversin. Sosyal mesafeye dikkat edilmezse katı kurallar koyabiliriz."

ÇİFTÇİYE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN?
Üreticiye destek ödemeleri yarın başlayacak. Acil durumlarda hep çiftçilerimizin yanında olduk.

AT YARIŞLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
At yarışlarının ertelenmesinde biz o kararı sosyal izolasyon için aldık. Sağlıkla ilgili problem ortadan kalkınca başlayacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.