Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.02.2020 12:12
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.03.2020 13:39
ABONE OL

Mart'ta hangi emekliye ne kadar ödenecek? Promosyon ne an yatacak?

ların rekabeti milyonlarca emekliye yaradı. TEB, İNG, Şekerbank, Vakıfbank ve QNB Finansbank kampanyaları yapıyor. 2020 yılı Mart ayına az an kala milyonlarca emekli vatandaşın promosyon için heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Bilindiği üzere 2017 yılında bankalar ve SGK arasında imzalanan protokolün üzerinden üç yıl geçti.

Emekliye 5 bankadan promosyon müjdesi: Tarih Açıklandı

Emekliye 5 bankadan promosyon açıklaması milyonları sevindirdi. Bu bağlamda TEB, İNG, Şekerbank, Vakıfbank ve QNB Finansbank emekliye promosyon ile ilgili güncelleme yaptı. 2017 yılından bu yana emekli maaşlarına gelen zamlar sonrası 1000 TL 'nin altında emekli maaşı kalmadı. Bu nedenle bankalar promosyon ödemelerinde güncellemeye gidecek. Peki Mart'ta hangi emekliye kaç TL promosyon ödenecek? Detaylar takvim.com.tr'de

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

5 BANKADAN EMEKLİYE PROMOSYON AÇIKLAMASI

TEB, İNG, Şekerbank, Vakıfbank ve QNB Finansbank emekliye promosyon ile ilgili açıklama yapıldı. Bu bağlamda 2017 yılından bu yana emekli maaşlarına gelen zamlar sonrası 1000 TL 'nin altında emekli maaşı kalmadı. Bu nedenle bankalar promosyon ödemelerinde güncellemeye gidecek.

EMEKLİ PROMOSYONU NE ZAMAN YATIRILACAK?

Promosyon ödemelerinin yapılacağı kesin tarih henüz belli olmadı. Ancak ödemelerin 1 Mart tarihi itibariyle yapılacağı öngörülüyor.

EMEKLİYE İKİNCİ ÖDEME

Promosyon tutarını artırmak isteyen emeklilerin, araştırma yapıp kendine en uygun bankayı seçmesi önemli.

EMEKLİYE PROMOSYONDA 3 YIL TAAHHÜT MADDESİ

Emekliler , maaşlarını taşıdığı bankadan promosyon ödemesi almıştı. Maaşlarını bankaya taşımak ve 3 yıl boyunca maaşını o bankadan almak şartıyla emekli vatandaşlara promosyon ödemesi yapılmıştı. 1 Mart 2017 günü imzalanan sözleşmede sona gelindi. 1 Mart 2020 günü sözleşme sona erecek ve emekliler banka promosyonu ödemesi alacak.

EMEKLİYE PROMOSYONDA RAKAMLAR GÜNCELLENECEK

1 Mart 2017 günü imzalanan promosyon sözleşmesinde maaşa göre promosyon miktarı şu şekildeydi:

1.000 liranın altında olanlara 300 Türk Lirası

1.000-2.000 lira arası olanlara 375 Türk Lirası

2.000 lira üzerinde olanlara ise 450 Türk Lirası

2017 yılından bu yana emekli maaşlarına gelen zamlar sonrası 1000 TL 'nin altında emekli maaşı kalmadı. Bu nedenle bankalar promosyon ödemelerinde güncellemeye gidecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Sekreteri Gazi Aykırı, promosyon kampanyalarının kısa sürede açıklanması gerektiğini ifade ederek, "Bu sürede açıklanmak zorunda çünkü önceki sözleşme 29 Şubat'ta bitecek. Yani 1 Mart itibarıyla emekli vatandaşlar, yeni promosyon ücretleri için bankalarla sözleşme yapabilecek. Ama emekliler çok acele etmesinler. Özel bankaların yapacağı kampanyaları iyi araştırsınlar" dedi.

Aykırı promosyon miktarları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Özel bankalar da bu taban ücret üzerinden kendi rakamlarını açıklayacak. Biz 7 emekli derneği olarak 'Türkiye Emekliler Platformu' çatısı altında promosyon pazarlığı için birleştik. Bizim beklentimiz daha önceki en yüksek promosyon ücreti olan 450 TL'ye yüzde 100 zam yapılarak bunun, 900 TL'ye çıkarılması" ifadelerini kullandı.

EN İYİ PROMOSYON VEREN BANKALAR

TEB, maaşa göre verdiği promosyon ve emekli arkadaşlarını getirene verdiği ek ödemelerle promosyonu 2500 tL 'ye kadar çıkarıyor.

Şekerbank, tarafından yapılan açıklamada emeklilere 2500 TL 'ye kadar promosyon ve ek ödeme imkanı sunulacağına yer verildi.

QNB Finansbank, emeklilere 1.250 TL'ye varan nakit kazanma fırsatı veriyor. Öte yandan bir emekli arkadaşını getirene ek olarak 125 TL veriliyor.

ING Bank tarafından dün yapılan açıklamada 2 bin 500 TL 'ye kadar promosyon ve ek ödeme imkanı olduğuna yer verildi.

AKBANK: Maaşa göre 300, 375, 450 lira ödeme yapıyor.

DENİZBANK: Maaşa göre 300, 385, 450 lira veriyor. Emekli müşteri getirenlere her emekli için 100 lira veriyor.

FİBABANKA: Maaşa göre 330, 415, 500 lira promosyon ödüyor.

İŞ BANKASI: Maaşa göre 300, 375, 450 lira veriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.