Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 06.11.2019 09:43
  • Son Güncelleme: 06.11.2019 09:43

TOKİ başvuruları devam ediyor - Başvuru şartları neler?

TOKİ'den dar gelirliye, emekliye ve asgari ücretliye konut kolaylığı devam ediyor. Bu bağlamda TOKİ çok uygun taksitlerle evleri sunuyor. Şu anda alt ve orta gelir grubuna yönelik 24 şehirde, toplam 1631 konut açık satışta bulunuyor. Bu konutların son başvuru tarihi ise 31 Aralık olarak belirtildi. Geçtiğimiz ay TOKİ 6 bin evin teslimini yapmıştı. Yeni satışa sunulan evlerin vade süreleri 96 aydan başlıyor ve 240 aya kadar uzuyor. Bu arada hükümet ların konut erişimini kolaylaştırmak adına önümüzdeki yıllarda yeni projeleri devreye sokacak. Bu projelerden birisi de 250 bin sosyal konut projesi. İşte TOKİ asgari ücretli, emekli, dar gelirli konut alma başvuru şartları ve tüm detaylar

TOKİ başvuruları devam ediyor - Başvuru şartları neler?

TOKİ başvuruları devam ediyor. Başvuru şartları neler? TOKİ, dar gelirli vatandaşların ulaşabileceği konutlar üretmeye devam ediyor. Şu anda alt ve orta gelir grubuna yönelik 24 ilde 1631 konut satışta. Bu projelerden 348 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olmak mümkün. Birçok proje için son tarih 31 Aralık. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ev sahibi olma hayali kuran dar gelirli vatandaşlara yeni projeler sunmaya devam ediyor. "Konut Araştırması Projesi" kapsamında 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut projesinin üretilmesi amaçlanıyor. Bu sosyal konut projeleri başta dar gelirli vatandaşların konuta erişimini kolaylaştırmak amacıyla satışa sunulacak.

TOKİ EV İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ KONUTLARI TARİHLERİ AÇIKLANDI

Şu anda alt ve orta gelir grubuna yönelik 24 şehirde, toplam 1631 konut açık satışta bulunuyor. Bu konutlar için son başvuru tarihi 31 Aralık olarak belirlendi. Yalnızca İstanbul Başakşehir, Afyon Sinanpaşa, Niğde Bor ve Siirt projelerinin başvuruları bu tarihten daha erken. 335 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma şansı sunan bu konutların fiyatları 104 bin 518 liradan başlıyor.

DETAYLAR BİR SONRAKİ SAYFADA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.