Bugünkü
Takvim

'nda çalışanlara mesai tam ödenir mi? Mesai nasıl hesaplanır?

diğer milli bayramlarımızdan farklı olarak 1.5 gün tatil şekilde belirlenmiş durumda. Birçok işyerinde hem Pazartesi öğleden sonra hem de Salı yani günü çalışılması da söz konusu. Fazla çalışmalardan farklı olarak bayram çalışmaları daha yüksek mesai ile ücretlendiriliyor. Peki, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda mesai tam ödenir mi? Mesai nasıl hesaplanır? Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü , merak edilen soruları cevapladı. İşte detaylar...




Milli
ve dini bayramlarımız yasalarımızda resmi tatil olarak tanımlanıyor. Bunlardan birisi de Cumhuriyet Bayramı. Bugün Cumhuriyetimiz'in 96. yılını kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyet Bayramı diğer milli bayramlarımızdan farklı olarak 1.5 gün tatil şekilde belirlenmiş durumda. Birçok işyerinde hem Pazartesi öğleden sonra hem de Salı yani 29 Ekim günü çalışılması da söz konusu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.