Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.10.2019 09:06
  • Son Güncelleme: 18.10.2019 09:06

Taşeron işçi mı var mı? 4/D’li taşeron işçi Ekim ve Aralık ayı kaç para?

Taşeron işçilerle ilgili son dakika gelişmelerini hemen hemen her gün sayfamızda açıklıyoruz. Bu anlamda kadroya geçen taşeron işçilere ek ödeme yapılacak. Binlerce çalışanın maaşı yeniden hesaplanacak. Hizmet alım ihaleleri ve bireysel iş sözleşmesinde belirlenen yüzde fazlası (%10, %20… vb) ise yeni esas alınarak belirlenecek. İlgili mevzuatlara ve daha önce varılan mutabakatlara göre belirlenen ödemelerin de dönemi gelmiş durumda. Taşeron şirketlerden belediye şirket işçiliğine geçmiş olan taşeronlar için ilk 5 günlük bazda ödenecek olan ikramiyelerin ikinci ödemeleri Ekim ayında yapılacak. Taşeronlar daha önce de aynı ödemelerin ilk faslını Nisan ayında tahsil etmişlerdi. taşeron son dakika haberleri sizlerle..

4/D’li taşeron işçilere ek ödeme ve asgari ücret zammı...

4/D'li taşeron işçilerle ilgili sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Kadroya geçen 4/D'li taşeron işçi için ek ödeme ve ikramiyeler merakla bekleniyor. Ek ödeme ücreti Ankara 24. İş Mahkemesin'den geldi. Yerel mahkemenin verdiği karara göre, asgari ücretin fazlasına çalışan emekçilerin ücreti yeni asgari ücrete yükseltilecek. Kadroya geçen taşeron işçilere ikinci 5 günlük ikramiye ödemesi bu ay içinde yapılacak. Daha öncede Yüksek Hakem Kurulu'nun aldığı karara göre ise kamudaki taşeron işçilere 2020 ekim; yerel yönetimlerdeki taşeron işçilere de 2020 haziran ayına kadar her 6 ayda bir yüzde 4 oranında zam yapılacak. Taşeron son dakika haberleri sizlerle... Peki kadrolu 4/D'li taşerona Ekim ve Aralık ayı ikramiye ve ek ödeme ne kadar? İşte taşerona asgari ücret zammı...

TAŞERON İŞÇİ SON DAKİKA HABERLERİ

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

Esen Esen

Hastanede kadro alanlara bu ay varmı ikramiye

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır10
cevapla 18.10.2019 20:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.