Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.09.2019 12:54
  • Son Güncelleme: 13.09.2019 12:56

Peş peşe indirimi geliyor! kredi faizleri ne zaman düşecek? ?

Bir süre önce bir çok kredi leri oranlarında güncelleme yapmıştı. Bu bağlamda dün Merkez Bankası faizleri bir defa daha indirdi. Merkez Bankası (MB), Para Politikası Kurulu politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı yüzde 19.75'ten 325 baz puanlık düşüşle 16.50'ye indirdi. Yüz binlerce vatandaş Merkez Bankası'nın kararıyla birlikte bankaların kredi faiz oranlarını araştırmaya başladı. Fakat her bankanın uyguladığı koşullar farklı olmakla beraber genelde tüm bankaların ortak olarak aramış oldukları şartları da bulunmaktadır. ve konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar banka banka güncel kredi faiz oranları hakkında bilgi edinmek istiyor. Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Garanti, Akbank kredi faiz oranlarını haberimizde sizin için derledik. Peki, ne zaman düşecek?

Peş peşe faiz indirimi geliyor! Banka kredi faizleri düştü mü?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından gözler banka kredi faiz oranlarına çevrildi. TCMB tarafından faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruda, PPK'nın, politika faizinin yüzde 19,75'ten yüzde 16,50'ye indirilmesine karar verdiği bildirildi. Kredi çekme düşüncesi olan vatandaşlar kredi faizleri oranları düştü mü sorusuna yanıt arıyor. Peki, banka kredi faizleri ne zaman düşecek? İşte bankaların güncel faiz oranları... Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin satın almak istedikleri konutun tapusu ile kredi kullanmak istedikleri bankanın şubesini ziyaret etmeleri yeterlidir. Banka başvuru işleminde ilk olarak konut kredisi başvuru formu doldurmanızı ister. Ardından kimlik numarası bilginiz üzerinden kredi notu ve kredi sicili sorgulaması yapılarak kredi için uygunluğunuz değerlendirilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.