Bugünkü
Takvim

Gençlere iş+sigorta

Üniversiteli gençlere sosyal çalışma için başvurular başlıyor. Gençler sigortalı olup ayda 808 lira alacak. Kayıt yaptıran öğrenciler kendilerine uygun 3 programı seçecek.

Gençlere iş+sigorta
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ve 100 bine yakın öğrenciye ilk kez sigortalı olma kapısı açacak Sosyal Çalışma Programı için başvurular bugün başlıyor. Türkiye İş Kurumu'nun internet sayfası üzerinden yapılacak başvurular, 28 Haziran'da sona erecek. Kayıt yaptıran öğrenciler kendilerine uygun 3 programı seçecek. Öğrenciler 5 Temmuz'da yapılacak kura sonucuna göre belirlenecek. Çalışma süresi Temmuz, Ağustos, Eylül olmak üzere 3 ay olacak. Gençlerin eline toplam 2 bin 500 lira geçecek.
Program doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi olmak üzere 4 alanda düzenleniyor.
18 yaşını doldurmayan üniversite öğrencileri, yaz döneminde ders alanlar, çalışanlar, staj yapanlar katılamayacak.
Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 lira ödeme alacak, primleri yatırılacak. Program haftada 3 gün olacak, Temmuz'da 808 lira ödenecek.


Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.