Bugünkü
Takvim

5.7 milyonu uçurdu

’ta 5.7 milyon kişi ile uçtu. , ‘Yıla yüksek doluluk oranlarıyla başlamış olmak sevindirici’ dedi.

THY 5.7 milyonu uçurdu
TÜRK Hava Yolları'nın () toplam yolcu sayısı yılın ilk ayında 5.7 milyon olarak gerçekleşti. Toplam Arz Edilen Koltuk Km (AKK), 2018 döneminde 14.2 milyar iken, bu yılın aynı döneminde yüzde 2.5 artarak 14.6 milyar olarak gerçekleşti. Dıştan Dışa Transfer Yolcu sayısında Aralık 2018 dönemine kıyasla yüzde 5.2 artış gösterdi. Taşınan kargo-posta, geçen yıl Ocak'ta 97 bin 810 ton iken, bu yılın aynı ayında yüzde 14.9 artışla 112 bin 404 tona yükseldi.REKORA İMZA ATTI
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Geride bıraktığımız yılın neredeyse tamamında rekor trafik sonuçlarına imza attık. Hep söylediğimiz gibi, 2019, gerek ulusal havacılığımız, gerekse bayrak taşıyıcımız için muazzam bir yıl olacak. Havacılık tarihimizde farklı konumlandırdığımız bu mühim yıla Türk olarak, yüksek doluluk oranlarıyla başlamış olmak bizim için oldukça sevindirici" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.