Bugünkü
Takvim

43 TL’ye ev

43 TL’ye ev
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı () öncülüğünde gayrimenkul sektöründe bir ilke imza atılarak, Gayrimenkul Sertifikası halka sunuluyor. Gayrimenkul alacak birikimi olmayan küçük yatırımcı, gayrimenkul projelerinden pay satın alarak projelere topraktan ortak olabilecek. İlk Gayrimenkul Sertifikası, İstanbul Başakşehir'deki 'ın projesi Park Mavera 3 ile halka sunuluyor. TOKİ ve Makro İnşaat hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçirilen projenin yüzde 30'una yaklaşan bir kısmı ilk etapta ihraç edilecek. Yoğun talep alınması durumunda projenin yüzde 50'sinin ihracı söz konusu olacak. Talep toplama süreci ise 29-30-31 Mart olarak belirlendi. Sertifika pay başına 42.5 liradan halka arz edilecek. to ki garant ör Sertifikalar pay piyasasında, inşaatın teslim süresi olan 36 ay boyunca Borsa İstanbul'da işlem görecek. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, uygulamanın, küçük birikimlerle yatırım yapmak ve konut edinmek isteyenleri cesaretlendireceğini söyleyerek, TOKİ'nin projenin tamamlanmasında 'garantör' kuruluş olduğunu kaydetti.

kalan karakter 1000

rizeden rizeden

Ben payı elinde tutan bir yatırımcıysam; vade sonunda elimden çıkarmak zorunda mıyım? Proje tamamlansa bile hayır ben payımı satmıyorum deme şansım var mı? Yoksa 36 ay sonunda o gunku değeri ne ise o tutardan mı nakte çevrilecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.03.2017 10:07
Osmanlı Osmanlı

kazancı kira ve çoluk çocuğunun giderlerine anca yeten insanlara daha kolay imkanlar sunulmalı. özellikle çocuk sayısına göre öncelik sağlanmalı. asgari ücret düzeyinde hatta altında geçinmek zorunda olanlar var. 800tl ve üzeri kiralar garibanın belini bükmüş durumda. küçük bir hesapla 10 sene 100bin tl civarı ev sahiplerine kira ödemekteler.bu vatandaşların bulunup onlara ev verilmesi gerekir. bu sayede onlar ev sahibi olabilir. aile içi şiddet gibi olayların çoğunun nedeni de bu tür durumlardır. kiracılar köle gibidir. onların çocukları yaramazlık yapsa evlerden atılırlar. Bu tür durumlar aile içi baskılara, boşanmalara vs.. neden olur. Devlet bir şekilde garibanları kiralardan kurtrmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 10.03.2017 05:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.