Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.10.2015 Gazete
ABONE OL

Sıfırcı hoca yola geldi

'yi kötülemeyi vazife edinen Fitch, sonunda gerçeği gördü... Siyasi istikrar vurgusu yapan Fitch, 'Aksi halde ekonomi kötü gider' dedi

Sıfırcı hoca yola geldi
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından, 1 Kasım seçim sonuçlarının Türk ekonomisi ve finans kesimi için önemli olacağına işaret edilerek, "Siyasi belirsizliğin devam etmesi negatif olacaktır. Siyasi istikrar ise güveni artırması ve büyümeyi desteklemesiyle bankaların görünümü için faydalı olacaktır" açıklaması yapıldı. 'Sıfırcı hoca' diye de bilinen Fitch'in internet sitesindeki açıklamada, Türk bankalarında finansal rasyoların iyi desteklendiği belirtildi.

KURA FED ETKİSİ
Türk Lirası'ndaki değer kaybının, bankaların varlık kalitesi, sermayesi ve döviz likidite pozisyonu için riskleri yükselttiği kaydedilen açıklamada, kurlardaki artış FED'in faiz artırması beklentilerine bağlandı.

YATIRIMCI 'TEK PARTİ' DEDİ
Borsa İstanbul, seçimden önceki son işlem gününü yükselişle tamamladı. İstikrar mesajı veren yatırımcılar, alımları ile Borsa'nın dün yüzde 1.11 yükselişle 79.409 puandan tamamlanmasını sağladı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.