Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.10.2015 Gazete
ABONE OL

turizmine terör baltası

Mardin turizmine terör baltası
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yerli ve yabancı turistlerin gözde turizm mekanı haline gelen Mardin'de, terör örgütünün eylemleri otellerin kapasitesini düşürmesine neden oldu. Tur ve rezervasyonların birbiri ardına iptal edildiği, turizm yatırımlarının durma noktasına geldiği Mardin'de, kenti ziyaret eden turist sayısının da yarıya düşmesi sonucu oteller küçülmeye gitti. Kentteki 20'yi aşkın otelde 3 ayda yaklaşık 450 personel işten çıkarıldı. Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azad Güngör, yapım aşamasındaki otel inşaatlarının durduğunu, birçok otelin de kapanma noktasına geldiğini dile getirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.