Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.02.2015 Gazete
ABONE OL

davası

lerin talebi yargıya taşınıyor. Emekli-Sen, sonuç alamayınca dava için düğmeye bastı. Başkan Veli Beysülen, 'Kısa süre içerisinde davayı açacağız' dedi

Promosyon davası
Milyonlarca , memurlar gibi banka u almak istiyor. Maaşlarını aldıkları bankaların promosyon vermesini talep eden emeklilerin bu isteği yargıya taşınıyor. Promosyonda olumlu sonuç çıkmaması üzerine, Emekli- Sen dava açmak için düğmeye bastı. Emekli- Sen Başkanı Veli Beysülen, "Hukuk birimimiz hazırlık yapıyor. Kısa bir süre içerisinde dava açacağız" dedi.

OLUMSUZ CEVAP GELDİ
Beysülen,
bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu'na 'Emeklilerin parasını yatırdığınız bankalarla promosyon sözleşmesi yapın' yazan dilekçeler gönderdiklerini belirtti. Binlerce dilekçe gönderildiğini ancak sadece bir kişiye cevap geldiğini söyleyen Beysülen, "Yanıtta 'Bankalarla yaptığımız ödeme protokollerinde böyle bir madde yok. Bu nedenle bankalar promosyon vermeyi kabul etmiyor' gibi bir ifade yer alıyor. Halbuki bu maddeyi protokole koyacak olan kendileri..." şeklinde konuştu.

AYLIK ÖDENSİN
Beysülen,
promosyon davası açacaklarını kaydederek, "Avukatlarımız hazırlık yapıyor. Kısa bir süre içerisinde davayı açacağız" dedi. Emeklilere yılda 1 maaş promosyon verilmesini istediklerini vurgulayan Beysülen, şöyle devam etti: "Bunun da 12'ye bölünerek emeklinin her ay hesabına yatırılmasını talep ediyoruz. Yılda 1 maaş promosyon, emekliye 13'üncü maaş olacak."


kalan karakter 1000

Sevgi Gönül Sevgi Gönül

Hükümetimiz her konuya bir çözüm üretiyor çok seviniyoruz.Sıra artık Emeklilikte Yaşa Takılan IMF mağdurlarına geldi.Umarım çok hızlı bir şekilde EYT nin de yaş sorununu çözer hükümetimiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 01.03.2015 23:52
Vatandaş... Vatandaş...

Bayanlara, Sigorta Öncesi Doğum Borçlanması İstiyoruz....

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 28.02.2015 19:39
enar enar

SSK Emeklisi olarak maaşımı SSK'nın bir veznesinden almak istiyorum. SSK niye bunu yapmıyor? Bankalar ve/veya Postaneler emekli maaşı ödeme nedeniyle zarar etmesinler, onlara yazık. Ben maaşımı doğrudan SSK'dan almak istiyorum. Buna olmaz demek bence Anayasa'ya da aykırı. SSK'nın beni istemediğim yerlere yönlendirmeye hakkı yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 28.02.2015 18:13
vatandaşın sesi vatandaşın sesi

bu promosyon davası da intibak davaları gibi uzar gider.yıllarca çalışıp ülkesine hizmet vermiş emekli de beklesin dursun, emekli ya kullanılmış eşya gibi atsınlar bir köşeye.elleri öpülesi yaşlılarımıza bunları reva gören onları bu kadar üzenlere sesleniyorum...

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 28.02.2015 13:27
Misafir Misafir

Annelerimize sigorta öncesi doğum borçlanması istiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır0
cevapla 28.02.2015 09:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.