Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.02.2015 Gazete
ABONE OL

'lere milyarlık

'lere son dönemlerin en büyük faizsiz kredi desteği için düğmeye basıldı

KOBi'lere milyarlık destek
YÜKSEK faiz sarmalı nedeniyle kredi ve nakit sıkıntısı yaşayan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere () son dönemlerin en büyük faizsiz kredi desteği geliyor. Kamuoyunda cansuyu olarak da bilinen desteğin Mart sonuna yetiştirilmesi hedeflenirken, ilk aşamada da 50 binden fazla KOBİ'nin bu fırsattan yararlanması sağlanacak.

KİMLER YARARLANACAK?
Sanayi Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre; ten, KOSGEB veri tabanında kaydı onaylanmış ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan işletmeler yararlanabilecek. Ortalama 50-300 bin lira arasında değişmesi beklenen kredi desteği, mikro, küçük ve orta boy işletmeler olmak üzere 3 kesime verilecek. Şirketler, eleman sayılarına ve cirolarına göre kredi alacak. Faiz destek oranları da kredinin büyüklüğüne ve işletmenin profiline göre değişecek.

METİN CAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.